Autorius: Versijos.lt Šaltinis: http://versijos.lt/televizoria... 2015-03-03 13:35:58, skaitė 5641, komentavo 1
Išmanieji Samsung televizoriai siunčia konfidencialią vartotojų informaciją šalutinėms organizacijoms. Apie tai įspėjo pats įrenginių, užtikrinančių balso atpažinimo funkciją, gamintojas.
Kompanijos Samsung konfidencialumo politikoje esama įspėjimo apie asmeninės informacijos siuntimo tretiesiems asmenims, dėl to kompanija rekomenduoja nekalbėti televizoriaus „akivaizdoje“ apie savo paslaptis, – rašo "Daily Beast".
„Kompanija Samsung gali rinkti, o jūsų aparatas įrašinės balso komandas ir atitinkamus tekstus, kad mes turėtume galimybę suteikti jums balso atpažinimo paslaugą, o taip pat įvertinti ir pagerinti jos darbą. Turėkite galvoje, kad jeigu jūsų tariamuose žodžiuose esama asmeninės ar konfidencialios informacijos, tai ji atsidurs tarp duomenų, kuriuos įrašys ir perims šalutinė organizacija“. – sakoma dokumente, kuris apibūdina Samsung konfidencialumo politiką. Įspėjimas taikomas televizoriams su balso atpažinimo funkcija.
Žmogaus teisių gynimo organizacijos Electronic Frontier Foundation narys Parkeris Higinsas (Parker Higgins) palygino šį įspėjimą su ištrauka iš Džordžo Orvelo romano „1984“. Romane žmonių sekimui panaudojami televizoriai su įstatytomis kameromis, kurių negalima atjungti. Jos buvo vadinamos „telekranais“.
„Telekranas dirbo ir kaip imtuvas, ir kaip siųstuvas. Jis fiksavo kiekvieną žodį, jei tik jis nebuvo itin tyliai šnabždamas. Negana to, kadangi Vinstonas likdavo ekrano regimumo zonoje, jis visada buvo ne tik girdimas, bet ir matomas. Niekas, žinoma, nežinojo, ar stebi jį šį konkretų momentą, ar nestebi. Ar dažnai ir pagal kokį tvarkaraštį prisijungia prie tavo kabelio minčių policija – apie tai galima buvo tiktai spėlioti. Negalima atmesti, kad sekamas buvo kiekvienas. Ir ištisą parą. Kaip ten bebūtų, prisijungti galėjo bet kuriuo momentu. Teko gyventi, ir tu gyvenai, iš įpročio, kuris jau pavirto instinktu – suvokiant, kad kiekvieno tavo žodžio klausomasi ir kiekvienas tavo judesys stebimas, kol neužgesinai šviesos“. – pateikia Higinsas citatą iš romano.
Samsung Electronics pareiškė leidiniui "TechCrunch", kad laikosi savo televizoriuose pramoninių informacijos apsaugos standartų, o duomenys siunčiami į serverius užšifruotu pavidalu. Esant norui, balso komandų įrašymo funkciją galima atjungti. – praneša gamintojas.
Asmeninio gyvenimo apsaugos problema naudojantis televizoriais su intelektualiomis funkcijomis anksčiau jau buvo ne vieną kartą nagrinėjama.
2013 lapkritį paaiškėjo, kad išmanieji LG televizoriai siunčia kai kuriuose nepageidautinus duomenis į kompanijos serverius, įskaitant informaciją apie žiūrimus kanalus ir failų, saugomų prie televizoriaus prijungtuose USB laikmenose, pavadinimus. Britų blogeris su slapyvardžiu DoctorBeet, šitai sužinojęs, parašė, kad duomenys ir toliau siunčiami netgi tuomet, kai nustatymuose ši funkcija atjungiama.
2013 rugpjūtį konferencijos Black Hat dalyviai Aronas Gratafjoris (Aaron Grattafiori) ir Džošas Javoras (Josh Yavor) papasakojo apie savo atrastus pažeidžiamumus Samsung televizoriuose, išleistuose 2012 metais, leidžiančius hakeriams distanciniu būdu gauti priėjimą prie įdiegtos aparate kameros ir prie Facebook bei Skype, kuriais per TV naudojasi televizoriaus šeimininkas.