Konservatorių finansinės aferos viena po kitos lenda į viešumą

Autorius: BūkimeVieningi.lt Šaltinis: https://bukimevieningi.lt/2018... 2018-04-05 14:31:06, skaitė 7687, komentavo 14

Konservatorių finansinės aferos viena po kitos lenda į viešumą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl galimai neteisėtos paramos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) veiklai. R. Karbauskis prašo VRK įvertinti kovo 28 d. dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir naujienų portale www.lrytas.lt paviešintą informaciją apie konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio susitikimą su „MG Baltic“ vienu iš tuometinių vadovų Raimondu Kurlianskiu bei šio koncerno teiktą paramą su kitu konservatoriumi Laurynu Kasčiūnu susijusiai organizacijai.

R. Karbauskis taip pat prašo VRK kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), nes dalis VRK tyrimui reikalingos informacijos, sprendžiant iš www.lrytas.lt publikacijų, yra STT surinktoje ikiteisminio tyrimo medžiagoje.

Žurnalisto Tado Ignatavičiaus publikacijoje „STT agentų apčiupinėti konservatoriai sumišę“ (https://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/2018/03/28/news/stt-agentu-apciupineti-konservatoriai-sumise-5469177/) nurodomos aplinkybės, kad 2015 m. koncernas „MG Baltic“ galimai skyrė 5 tūkst. eurų paramą su TS-LKD siejamai asociacijai „Valstybingumo ir tradicijų studijų centras“, kurios dalininku buvo TS-LKD partijos narys Laurynas Kasčiūnas. Parama, apie 4 tūkst. eurų, kaip nurodoma publikacijoje, buvo panaudota žurnalo „Tribūna“ leidimui. Likusi suma, maždaug tūkstantis eurų, po kratų pas E. Masiulį buvo perduota vienai Vilniaus rajono vaikų globos įstaigai.

Publikacijoje taip pat teigiama, kad 2016 m. vasario mėn. pokalbyje su TS-LKD lyderiu Gabrieliu Landsbergiu Raimondas Kurlianskis galimai užsiminė apie netiesioginę paramą – finansuoti su partija susijusias jaunimo organizacijas. Iš „Lietuvos ryto“ pateikiamos informacijos galima spręsti, kad per savo pokalbius su R. Kurlianskiu G. Landsbergis galimai siekė nepiniginės paramos partijai – koncerno „MG Baltic“ valdomų žiniasklaidos priemonių palankumo TS-LKD rinkimų laikotarpiu ir po jų.

„Publikacijoje nurodoma, kad 5 tūkst. eurų parama galimai teikta už politinę veiklą. Publikacijoje teigiama, kad parama teikta galimai atsidėkojant L. Kasčiūnui už jo pastangas įtikinti įtakingus TS-LKD partijos narius, tarp jų – Seimo Pirmininko pavaduotoją Ireną Degutienę, paremti Š. Gustainio teiktas Vartojimo kreditų įstatymo pataisas, kurioms paramos galimai siekė koncernas „MG Baltic“, – sako R. Karbauskis. Pasak jo, didelį nerimą kelia TS-LKD partijos lyderio susitikimas su koncerno atstovais, kurio metu galimai kalbėta ir ne apie piniginę paramą naudojant „MG Baltic“ valdomas žiniasklaidos priemones konservatorių viešųjų ryšių palaikymui bei netiesioginei politinei reklamai skleisti.

„Vertinant šias naujai paaiškėjusias aplinkybes, ypač tai, kad „Lietuvos ryto“ duomenimis, Seimo narys Laurynas Kasčiūnas apklausos Specialiųjų tyrimų tarnyboje metu pripažino, kad koncernas „MG Baltic“ yra skyręs finansinę paramą jo atstovaujamai asociacijai „Valstybingumo ir tradicijų studijų centras“, kyla pagrįsta abejonė, ar toks lėšų skyrimas artimai su TS-LKD vadovybe susijusioms organizacijoms neturi neteisėto politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo požymių. Pažymėtina, kad toks šalia politinių partijų veikiančių viešųjų įstaigų ir asociacijų veikimo modelis jau šiuo metu tiriamas Vyriausioje rinkimų komisijoje nagrinėjant kitas su Liberalų sąjūdžiu ir TS-LKD susijusių organizacijų (Laisvės studijų centras, Taikomosios politikos institutas, Demokratinės politikos institutas) renginių ir mokymų finansavimą“, – sako R. Karbauskis.

Atsižvelgiant į aukščiau nurodytas aplinkybes R. Karbauskis prašo Vyriausiąją rinkimų komisiją išnagrinėti informaciją, paskelbtą dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir interneto portale www.lrytas.lt, ir inicijuoti atitinkamą tyrimą dėl galimai neteisėto politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo.

„Abejonėms dėl neteisėto finansavimo pasitvirtinus, prašome Vyriausiąją rinkimų komisiją teisės aktuose nustatyta tvarka įvertinti nustatytus pažeidimus“, – kreipimesi į VRK rašo R. Karbauskis.

bukimevieningi.lt  pagal LRS inf.