Tas negailestingas propagandos menas - Lietuvos militaristų iš KAM propaganda kirto jiems patiems antru galu

Autorius: Laurynas Ragelskis Šaltinis: http://www.lrytas.lt/lietuvos-... 2015-02-27 02:54:40, skaitė 4273, komentavo 0

Tas negailestingas propagandos menas - Lietuvos militaristų iš KAM propaganda kirto jiems patiems antru galu

Įsivaizduokite sau situaciją - jus pasamdė valstybinė įstaiga tam, kad jos leidinukui nupaišytumėt už, tikriausiai labai neblogą honorarą, piešinuką su aiškia politine potekste, o tiksliau propagandiniu motyvu apšikant konkrečią nurodytą valstybę.

Jūs aišku esate be galo talentingas, ir pasineriate į kūrybines kančias, ieškojimus ir atradimus ir pagaliau išgimdote idėją, verta tų honorarui skirtų mokesčių mokėtojų pinigų. Na kad ir pavyzdžiui štai tokią karikatūrą, kuri buvo išspausdinta Krašto apsaugos ministerijos leidinyje „Karys“:

Piešinio autorius Ramūnas Vaitkus ne tik piešė, bet ir išgeneravo koncepciją, pagimdė idėją ir sukūrė unikalų nepakartojamą savo pieštinių personažų dialogą, taip puikiai perteikiantį užsakovo mintį - kad "LDK gynė rytines Europos sienas nuo barbarų azijatų rusų ordų, ir kad reikėjo tuos barbarus pavežioti po civilizuotąją Europą, rodant rusus narvuose, kaip gyvulius, kad šiandien toji Europa ir toliau laikytų juos barbarais azijatais".

Šiuo atveju galime nekreipti dėmesio į iškraipytą istoriją ir sulindimą rusofobiškam užsakovui pro subinę iki pat glandų - tai autoriaus ir jo užsakovų asmeninė tragedija ir asmeniniai santykia(vima)i.

Dėmesį atkreipti norisi į gerbiamo piešinio autoriaus reakciją, kai į viešumą patekęs jo unikalus nepakartojamas propagandinio šūdmenio kūrinys buvo panaudotas lygiai atvirkščiai propagandai - viso labo tereikėjo pakoreguoti tekstą:

Vualia - lengvu rankos mostu antirusiška, šleikčiai istoriją darkanti "provokacija" tapo panaši į normalią aštrią politinę satyrą.

Matyt, jos aktualumo labiausiai ir išsigando pats autorius - neduok Dieve, kas nors iš valdžiukės kontorėlėse sėdinčių ir valdišką kavą siurbčiojančių beraščių, nesupras, kad tai "poddelkė" ir apkaltins jį, vargšą taip nelemtai pakištą niekuo dėta žmogelį, nelojalumu:

- Pakeistas visas kontekstas, o su manimi nesuderinta! Dabar atrodo, kad čia – mano mintys. Jaučiuosi blogai, bet ką galiu padaryti? - "Lietuvos Rytui" bėdavojosi gerbiamas R. Vaitkus.

Na šį bei tą jis visgi padarė - pasiskundė LATGA-A`i, kad šioji surąstų tą ar tuos nedorėlius, kurie drįso taip niekšiškai pasityčioti iš šventos autorinės nuosavybės. Dar baisiau, kurie "nesuderinę su autoriumi" piso jam atgal į žabtus jo mestą propagandonistinį bumerangą.

Ką gi, belieka užjausti gerbiamą autorių ir palinkėti mažiau degtis, nes Lietuvoje yra pakankamai daug žmonių puikiai išmanančių savo Tėvynės ir savo Tautos istoriją, kurie neleis visokiems trečiarūšiams propagandonistams dergti ne tik Lietuvos, bet ir lietuvių brolių - rusų.