Asmenybių badas - iš kur Lietuvai gauti Graikijos premjerą?

Autorius: Matrica Lietuvoje Šaltinis: https://www.youtube.com/watch?... 2015-02-23 20:45:45, skaitė 5423, komentavo 1

Asmenybių badas - iš kur Lietuvai gauti Graikijos premjerą?

Kas galėtų būti Lietuvoje toks lyderis, kaip naujasis Graikijos premjeras, kuris galėtų išvesti Lietuvą iš ES finansinių pinklių? Rolandas Paulauskas? Kas???

Interviu darytas dar prieš jam tampant Graikijos premjeru...

Jaunas, charizmatiškas Graikijos lyderis Aleksis Cipras (Alexis Tsipras):

"Šitos mums ES ir TROIKOS primestos sutartys kelia daug abejonių. Juk neturi taip būti, kad tik anglosaksai išeitų iš šios situacijos laimėtojai (win-win). Mums reikia sustabdyti tas TVF primestas taupymo programas (austerity measures), nes jos nesustabdys mūsų palūkanų bankininkams didėjimo (190% nuo BVP). 
Gal mums graikams tiktų toks modelis, kuris buvo panaudotas Vokietijoje 1953 metais, kai 28 šalys nurašė Vokietijos 60% skolos, ir Vokietija išsikovojo tai, kad ji mokės tik palūkanas, jei jos ekonomika kils."

Kada žurnalistas nekorektiškai užvažiavo ant Graikijos, ją pavadindamas mažu žaidėju, Aleksis Cipras replikavo, kad neleis TROIKOS kriminalinės politikos įgyvendinimo ant Graikijos žmonių. Ir būtinai sustabdys tas "taupymo" programas, kurios veda Graikiją prie katastrofos.

Žurnalistas: "Dabartinė Graikijos vyriausybė privatizuoja valstybines komunalines įmones. Ar tai reiškia kad Alexis Tsiprui atėjus į valdžią įvyks nacionalizacija?"

Aleksis Cipras:

"Turtingieji nemoka Graikijoje mokesčių. Juos gina ministrai. Jų pinigai Šveicarijoje ir taip jie išvengia mokesčių. Tik MES galime įvykdyti reformą, kadangi mes nesusiję su tarptautiniu bankiniu karteliu. Mes neplanuojame atleisti žmonių iš viešo sektoriaus. Viešas sektorius Graikijoje yra disfunkcionalus ne dėl to, kad didelis (jis yra mažesnis nei ES vidurkis), o dėl to, kad viskas Graikijoje buvo pastatyta ant korupcinės partinės "draugų" sistemos (identiška sistema Lietuvoje). Būtina nacionalizuoti bankus Graikijoje. Nebegalime būti globaliu eksperimentu."