Lenkijos žiniasklaida trimituoja aliarmą - Putinas laimi visais frontais!

Autorius: Andžejus Bieleckis Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/02/lenk... 2015-02-10 10:38:56, skaitė 6337, komentavo 1

Lenkijos žiniasklaida trimituoja aliarmą - Putinas laimi visais frontais!


Akivaizdu - daktariukas pacientams išrašė karčią piliulę...

Praėjus keturioms dienoms po Fransua Holando paskelbto prancūzų-vokiečių diplomatų puolimo mes vis dar nežinome Paryžiaus ir Berlyno taikos plano Ukrainai detalių. Bet mes jau žinome, jog šiame ture vėl nugalėjo Vladimiras Putinas. Ir beje, keliais aspektais.

Pirmiausia, simboliniu, Rusijos prezidentui be kažkokių žymių pastangų pavyko palenkti Angelą Merkel atvykti į Maskvą, ką ji atsisakinėjo daryti jau ištisus metus, kad netapti Kremliaus politinės propagandos instrumentu. Trečiadienį ji kartu su Holandu patraukė į Minską, tuo legitimizuodama kitą diktatorišką režimą – Aleksandro Lukašenkos.

Antra, strateginiu. Kremliui pavyko efektyviu būdu suskaldyti Vakarus. Iš derybų buvo eliminuota jau ne tik Lenkija, bet ir Didžioji Britanija ir, pirmoj eilėje JAV, tai yra šalys, kurios svarsto ginklų tiekimo galimybę Kijevui.

John McCain sulygina tai su Hitlerio strategija pereito amžiaus 30-aisiais. Skilimas taip pat pastebimas NATO: vyriausiasis NATO pajėgų vadas Europoje Philip Breedlove įspėjo, jog spaudimas Putinui nebus efektyvus be ukrainiečių kariuomenės palaikymo.

Trečia, ekonominiu. Skilimas Europoje nežada nieko gero ES Tarybos liepos mėnesio sprendimui pratęsti sankcijas Rusijos atžvilgiu. Jų išsaugojimo sąlyga – vieningas visų ES šalių narių palaikymas. Dabar ši sąlygas atrodo nelabai reali.

Ketvirta, taktiniu. Vokiečių-prancūzų iniciatyvos dėka Putinas laimės laiko. Ekonominė situacija Ukrainoje tampa vis labiau dramatiška, kas anksčiau ar vėliau prives prie vidinio maišto prieš Kijevo valdžią. Štai to Kremlius ir laukia.

Bet, galimai, pačią svarbiausią pergalę Putinas laimėjo moraliniu aspektu. Praėjus metams po Maidano, Holandas ir Merkel aiškiai pareiškia, jog Ukrainai vietos NATO nėra, Nikolas Sarkozy prideda, kad Europos Sąjungoje taip pat.

Be to, Kijevas prarado (bent jau iš dalies) eilinio teritorijos fragmento kontrolę – 50-70 kilometrų pločio neutralią juostą. Iš viso to Maskva gali pasidaryti tik vieną išvadą: esant tokiems silpniems europiečių lyderiams reikalavimus verta kelti dar aukštesnius.

Rzeczpospolita, Lenkija

Sarmatai