Čekijos prezidentas sulygino Norvegijos socialinę tarnybą su nacistine organizacija

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/02/ceki... 2015-02-10 10:34:16, skaitė 5420, komentavo 2

Čekijos prezidentas sulygino Norvegijos socialinę tarnybą su nacistine organizacija

Prezidentas Miloš Zeman sulygino norvegų socialinės tarnybos (Barnevernet) darbo metodus, kurių dėka čekė Eva Michalakova prarado du savo sūnus, su 1935-aisiais reichsfiurerio Himlerio įdiegta praktika nacistinėje organizacijoje Lebensborn (sukūrusioje nuosavus Motinos ir Vaiko namus, ruošiant jaunas motinas ir arijų rasės vaikus – red.past)

Čekijos vadovo nuomone, čekų vaikus, atiduotus auklėti įvairioms norvegų globėjų šeimoms, reikia „eksnacionalizuoti“. Savo nuomonę Zeman pagarsino interviu laikraštyje Blesk, kuriame pažymėjo, jog jo pasisakymą reikia vertinti kaip provokaciją, hiperbolę ir greičiausiai ji iššauks skandalą.

Priminsime, jog vaikai buvo atimti pradžioj įtarus seksualinį priekabiavimą šeimos viduje ir, nors neradus įrodymų bylą uždarė, tačiau tėvams buvo atimtos tėvystės teisės. Vėliau motina išsiskyrė su savo vaikų tėvu.

Prezidentas pranešė, jog prieš savaitę jis susitiko su Norvegijos pasiuntine tam, kad aptarti brolių Michalakovų bylą, tačiau ji pareiškė, jog informacija apie čekų vaikus yra konfidenciali. Zeman pabrėžė, jog tuo atveju, jei nei norvegų, nei čekų valdžios organai neturi savo rankose dokumentų, paaiškinančių vaikų atėmimą iš jų pačių motinos – norvegų socialinė tarnyba yra „valstybė valstybėje“.

Radio Praha, Čekija

Sarmatai