Ispanija: sankcijos prieš Maskvą ES kainavo 21 milijardą eurų

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/02/ispa... 2015-02-10 10:32:23, skaitė 4548, komentavo 0

Ispanija: sankcijos prieš Maskvą ES kainavo 21 milijardą eurų

ES įvestos sankcijos prieš rusų valdininkus ir juridinius asmenis kainavo Europos Sąjungai 21 milijardą €urų. Būtent tiek negavo europiečiai eksportuotojai dėl prekybinių apribojimų su Maskva, pareiškė pirmadienį, vasario 9-ą Ispanijos URM vadovas.

Sankcijos „brangiai kainavo visiems […] šiai dienai ES per eksportą prarado 21 milijardą €urų“, – pareiškė Jose Manuelis Garcia-Margalit atvykęs į Briuselį, kur europiečių diplomatijos vadovai šiandien aptaria galimybę pritaikyti Rusijai naujas papildomas sankcijas.

Anksčiau, 2014-ųjų gruodį, Rusijos finansų ministras Anton Siluanov buvo pareiškęs, jog Rusijos ekonomika dėl Vakarų sankcijų praranda apie 40 milijardų į metus (apie 35 mlrd €u), o dėl naftos kainų sumažėjimo – 90-100 mlrd dolerių.

Iki konflikto Ukrainoje, 2013-aisiais, pagal Europos Komisijos duomenis, europiečių eksportas į Rusiją siekė 120 milijardų €urų, rašo agentūra France-Presse. Tokiu būdu Maskva buvo ketvirtąja Europos Sąjungos užsienio prekybos partnere.

Ispanija priskirtina prie tų Europos šalių, kurios užima santūrią poziciją antirusiškų sankcijų atžvilgiu. Už sankcijų griežtinimą pasisako Pabaltijo šalys, Lenkija, Britanija.

Pirmąsias sankcijas prieš Rusiją Europos Sąjunga įvedė beveik prieš metus: 2014-ųjų kovą, po įvykusio Kryme referendumo dėl prisijungimo prie Rusijos. Sekančias sankcijas ES, JAV ir kitos vakarų šalys įvedinėjo keliais etapais už Rusijos dalyvavimą ginkluotame konflikte Ukrainos rytuose.

Sarmatai