Vokiečiai: Vašingtono suartėjimo su Kuba pretekstas – Rusija

Autorius: Remigijus Sinkevičius Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/01/voki... 2015-01-10 13:44:03, skaitė 5065, komentavo 1

Vokiečiai: Vašingtono suartėjimo su Kuba pretekstas – Rusija

kuba - paveikslėlis
Lourdes karinė bazė, matome vieną iš pasiklausymo antenų Kuboje

Straipsnio autorius Vokietijos Alles Schall und Rauch tinklapyje skaitytojams perteikia savo matomą situacijos, Rusijos, JAV, Kubos trikampyje, matymo kampą. Į skaitytojus kreipiamasi tiesiogiai:
---

Noriu jums atskleist tikrą netikėto Vašingtono suartėjimo su Havana priežastį. Prezidentas Putinas 2014 metų liepą lankydamasis Lotynų Amerikoje, buvo užsukęs ir į Kubą. Su Kubos vyriausybe buvo sutarta atnaujinti buvusią Rusijos karinę bazę, esančią Lourdes – Havanos pietvakariuose. Be to, Rusija dovanojo Kubai 90 procentų skolos. Tiek bazė, tiek negrąžintos skolos datuojamos dar nuo sovietmečio laikų.

Lourdes šnipinėjimo stotis buvo atidaryta 1967 metais, didžiausia Tarybų Sąjungos karinė bazė užsienyje, nutolusi tik 169 km nuo JAV pakrantės (Key West). Stoties paskirtis buvo klausytis visų Jungtinių Valstijų objektų radijo srautą. Putinas, 2001 metais, iš karto po savo pirmos inauguracijos, atšilus santykiams su Amerika uždarė bazę kaip geros valios ženklą. Bet kadangi Vašingtonas pastaraisiais metais daro viską, kas įmanoma, kad sugadint santykius Rusija ir praktiškai kursto karą, Putinas nusprendė vėl atnaujinti bazės veiklą.

Rusų sugrįžimas į salą, tai vienintelė priežastis, kodėl Obama staiga panoro gerų santykių su Kuba. Ne todėl, kad staiga Vašingtonui suminkštėjo širdis ar jie pamatė, kaip išsireiškė Obama, kad 50 metų izoliacijos ir sankcijos nedavė norimų rezultatų ir pakenkė tik Kubos piliečiams (juokas). Ne, tai tik diplomatinių santykių atnaujinimas, vienintelė reakcija į padidėjusį Rusijos aktyvumą Kuboje.

Skola, kurią padovanojo Rusija Kubai, nebuvo tokia jau ir maža – 90% nuo 32 milijonų dolerių (Tokį patį gestą pereitais metais Rusija pateikė ir Šiaurės Korėjai, padovanodama jai 100 milijardų dolerių skolą, palikdama tik 1 milijardą su galimybe ten atnaujinti visą geležinkelio tinklą, su tolimesne perspektyva naudoti šalies iškasenas. Beje triukšmas dėl Šiaurės Korėjos neatsitiktinai padažnėjo Vakarų žiniasklaidoje – vertėjo pastaba).

Už šitą dosnų gestą Maskva dabar gavo tai, kas jai priklausė prieš tai. Lourdes karinėje bazėje anksčiau dirbo iki 3000 pasiklausymo specialistų, – tai buvo Tarybų Sąjungos akys ir ausys Vakarų pusrutulyje. Pakartotinas karinės bazės atidarymas prie Amerikos krantų – tai atsakomasis žingsnis prieš NATO priartėjimą prie Rusijos sienų.

Per savo kelionę Lotynų Amerikoje, prezidentas V. Putinas taip pat pasirašė sutartis su Argentinos, Brazilijos ir Kubos šalimis, leidžiančias statyti Glonass (sava Rusijos GPS sistema) antžemines valdymo stotis šiose šalyse. Putinas padarė netikėtą sustojimą Nikaragvoje, siekiant statyti Glonass stotis ir ten. Prezidentas Daniel Ortega pavadino Putino pirmąjį valstybinį vizitą “šviesos spinduliu”. Draugystė ir bendradarbiavimas tarp Lotynų Amerikos ir Rusijos rodo, jog Amerikos bandymai izoliuoti Maskvą, nepavyko.

Negalėdamas išvengti savo pašonėje Rusijos karinių pajėgų Kuboje, JAV nusprendė atlikti “istorinį lūžį”. Trečiadienį (straipsnis rašytas 2014 gruodžio 20 dieną, šeštadienį – vert. pastaba) B. Obama paskelbė, kad jis siekia normalizuoti santykius su Kuba. Po 50 metų priešiškumo jis norėtų atidaryti Havanoje ambasadą ir palengvinti embargą. Žinoma, ne iš įžvalgumo arba geros kaimynystės, draugystės ar humanitarinių sumetimų vedinas, bet tik iš strateginių paskatų.

Visa tai, ką pasakoja apie tai žiniasklaida – och koks drąsus Obamos žingsnis, nepabūgęs Kubos tremtinių ir neo konservatorių, apkaltinusių jį kapituliacija – tik teatras naiviai auditorijai. Kodėl Vašingtonas pradėjo derybas iš karto po Putino vizito į Kubą? Kodėl B. Obama taip entuziastingai norėjo įtikinti Kubą, jog jis net paprašė popiežiaus Pranciškaus tarpininkauti? Persilaužimas įvyko 2014 spalį, diskusijų Vatikane metu.

Mes jau žinome kokiam tikslui tarnauja JAV ambasados kitose šalyse ir kodėl dabar norima tokią atidaryti Havanoje. Tai agitacijos ir propagandos centrai, neįtinkančios valdžios kaitos organizatoriai. Pasiuntinybės saugomos diplomatinio imuniteto, tai būstinės ardomajai veiklai ir CŽV, DIA, NSA ir daugeliui kitų JAV žvalgybos agentūrų iš trijų raidžių agentams. Ukraina yra naujausias sėkmingos revoliucijos pavyzdys. Jei ji neveikia iš išorės (Kiaulių įlankos invazija), tada tai daroma iš vidaus.

Mano patarimas prezidentui Raúl Castro, Obamos “dovanotam arkliui” atidžiai apžiūrėti dantis, kad tik nebūtų Trojos arklys. (vokiečių ir lietuvių patarlė: dovanotam arkliui nežiūrima į dantis – vert. pastaba). Nes Vašingtono motyvas ne Kubos žmonių labui, o Rusijos įtakos saloje slopinimas.

Štai kodėl B. Obama vysto normalius santykius su Kuba, bendrai visų politikų ir stebėtojų Vašingtone nuostabai. Kas tikrai nenustebę ir neleidžia be jų sutikimo kalbėtis su priešu, tai Pentagono generolai ir geopolitiniai strategai. Iš ten atėjo įsakymas suartėjimo inicijacijai.

Jei kas klausė trečiadienį Obamos kalbos, kodėl tarpusavio santykiai su Kuba yra dabar atnaujinami, tas prisimins, ką jis sakė:

„Galiausiai, mes pažymime, po 50 metų, kad Kubos izoliacija neveikia. Dabar yra naujos politikos momentas. “

“Aš nemanau, kad mes penkiasdešimt metų darydami tą patį galime tikėtis, kad vis dėlto kažkas pasikeis.”

“Be to, tai yra nei Jungtinių Valstijų ar Kubos labui, šalį stumti į pražūtį”.

“Net jei tai būtų suveikę – tai kas neįvyko per 50 metų – mes žinome iš skausmingos praeities patirties, kad visuomenė gali tvariai pasikeisti, jei jų žmonės negyvena chaose.”

Klausai ir stebiesi. B. Obama pripažįsta, kad 50 metų sankcijų ir bandymų izoliuoti mažą salą Floridos pakrantėje, nedavėė jokių rezultatų. Tačiau kitą dieną jis paskelbė apie sankcijų išplėtimą Rusijai, didžiausiai pasaulio šaliai, norint izoliuoti ją.

Bet iš tikrųjų, negi jis mano, kad tai, kas neveikė prieš Kubą, suveiks prieš Rusiją. Alio??? Tai primena Obamos kaltinimą mestą Putinui G-20 viršūnių susitikime Brisbene lapkritį, kur jis pasakė: „nevalia įsiveržti į šalį“.

Oij, o tai kas gi įsiveržė per pastaruosius 70 metų į 60 šalių? Obama atrodo gana juokingai, kaip marionetė, kuri tik nuskaito tai, kas parašyta ir tik seka nurodymus, nes jis net nepastebi prieštaravimų savo pasisakymuose. Tie, kurie jam rašo tekstus ir jį kontroliuoja, turi būti visiški pamišėliai, besitikintys parklupdyti Rusiją, kai per 50 metų to negalėjo padaryti su Kuba.

Alles Schall und Rauch

Vertė: Remigijus Sinkevičius