Rusų MIP: Lietuva mokės už dujas 560 dolerių

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/12/rusu... 2014-12-24 18:00:46, skaitė 6339, komentavo 0

Rusų MIP: Lietuva mokės už dujas 560 dolerių

Žemiau pateikiame rusų spaudos komentarą apie Lietuvą, jos demografinę ir ekonominę padėtis. Pažiūrėkime ką jie rašo apie mus ir pabandykime sąžiningai atsakyti į klausimą – tai propaganda ar visgi paprasta nors ir nemaloni tiesa?

Ir čia pat atkreipkime dėmesį į tai, ką sako mūsų politikai apie Lietuvos ekonominę padėtį, kuri, esą, stabiliai gerėja. Užduokime sau tą patį paprastą klausimą.

Kadangi viešojoje erdvėje jau sklando politikų ir prezidentės pasiūlymai cenzūruot kenksmingą ir nacionaliniam saugumui kenkiančią propagandą – tai čia kyla klausimas – ką laikysime propaganda ir atitinkamai drausime?

 

independence_989e90462129a3d.png

Apie mus rašo:

Kad diversifikuoti rusiškų dujų tiekimą į Lietuvą, nedidelė, bet labai drąsi ir savarankiška valstybė nutarė išsinuomoti plaukiojantį terminalą, kuris suteiks Lietuvai galimybę pirkti suskystintas norvegiškas dujas. Dabar žydrojo kuro kaina šiai šaliai (t. y. mums) sieks 560 dolerių už tūkstantį kubinių metrų! 2014-ujų rugsėjį Lietuva pirko dujas pas Rusijos kompaniją „Gazprom“ už 422 dolerių kainą. Tokiu būdu susidaro 138 USD permoka. Tokio mazochizmo valstybiniu lygmeniu dar niekas nematė. Neabejotina – visa tai tiesiogiai atsilieps vietos gyventojų piniginėms, kurios ir taip apytuštės. O, jei mes prisiminsime, kad Lietuva prieš keletą metų uždarė Ignalinos atominę elektrinę, pastatytą dar TSRS laikais, po ko elektra pabrango kelis kartus, tai gali susidaryti įspūdis, kad šios šalies vyriausybėje susėdę veikia liaudies priešai.

Beje, IAE buvo uždaryta tuo pretekstu, kad Lietuva įgytų nepriklausomybę nuo Rusijos elektros energetikos srityje, juk kurą tekdavo pirkti RF. Prezidentė tada džiaugėsi, kad Lietuvoje atsiras elektros energijos rinka, kuriai atsirasti anksčiau trukdė pigi IAE energija.

Jei pažiūrėsime į šios šalies (Lietuvos) demografinę situaciją – tai pamatysime, kad per nepriklausomybės metus gyventojų joje sumažėjo nuo 3,7 milijono iki 2,95 milijono oficialiais duomenimis.

 

gyventoju_skaicius_bd6b1e7c813f021a.png

Ir čia nieko stebėtino nėra, juk pagal pragyvenimo lygį tarp ES šalių Lietuva užima trečią vietą, bet tik skaičiuojant iš kito galo. Blogiau žmonės gyvena Rumunijoje ir Bulgarijoje, bet gi ten nors žiemos šiltesnės.

Nuosekliai nukreipta prieš rusus Lietuvos politika veda link labai greito gyventojų skaičiaus mažėjimo ir gyvenimo lygio kritimo. Tiesa, Lietuva turėjo neblogą startinę poziciją. TSRS paliko šiai šaliai neblogą šiuolaikinę pramonę. Anksčiau Lietuva net eksportavo elektros energiją, bet dabar pati priversta ją pirkti.

Bet kuriuo atveju, mitą apie pigias suskystintas dujas išsklaidė pati Lietuva.. Gal būt tai taps pamoka kitiems.

fishki.net

Sarmatai