Krone Zeitung: Kreditoriai nori pinigų. Ukrainai gresia valstybės bankrotas

Autorius: Algimantas Lebionka Šaltinis: http://lebionka.blogspot.com/2... 2024-06-20 15:45:00, skaitė 1301, komentavo 8

Krone Zeitung: Kreditoriai nori pinigų. Ukrainai gresia valstybės bankrotas

Ukrainai po kelių savaičių gresia bankrotas. Per derybas su obligacijų pirkėjų grupe nepavyko susitarti dėl maždaug 20 mlrd. dolerių (apie 18,7 mlrd. eurų) siekiančios tarptautinės skolos restruktūrizavimo, kaip buvo pranešta pirmadienį. Laikas yra labai svarbus: Rugpjūčio 1 d. baigiasi dvejus metus trukęs mokėjimų įšaldymas.

Dėl to buvo susitarta su tarptautiniais vyriausybės obligacijų pirkėjais, nes šalį ekonomiškai žlugdo Rusijos agresyvus karas.

Ukrainos finansų ministras Sergejus Marčenka sakė, kad derybos bus tęsiamos. Jis tikisi, kad vyriausybė pasieks susitarimą iki rugpjūčio mėn. Karo nuniokota šalis nuo 2023 m. pabaigos nagrinėja planus restruktūrizuoti savo užsienio skolą su pagrindiniais investuotojais.

Prioritetų sąrašo viršuje yra prieiga prie tarptautinių rinkų, nes finansų ministras žino: "Norint laimėti karus, stiprias kariuomenes turi remti stipri ekonomika."

Tačiau, kaip pranešama, abi pusės vis dar toli viena nuo kitos. Obligacijų turėtojų atstovai teigė, kad vyriausybės pasiūlymas "gerokai viršija rinkos lūkesčius". Pasiūlymas gali "padaryti didelę žalą būsimai Ukrainos investuotojų bazei ir jos pagrindiniam tikslui - kuo greičiau atgauti prieigą prie kapitalo rinkų".

Skolos kamavo dar prieš prasidedant karui

Ukraina jau prieš prasidedant karui 2022 m. buvo smarkiai įsiskolinusi šalis. Oficialiais Kijevo duomenimis, nuo karo pradžios valstybės skola padvigubėjo.

https://www.krone.at/3422144