Jei „žaliasis kursas“ bus tęsiamas, po dešimties metų ES nebeliks

Autorius: Infa.lt Šaltinis: https://infa.lt/108171/jei-zal... 2024-06-06 15:19:00, skaitė 1119, komentavo 5

Jei „žaliasis kursas“ bus tęsiamas, po dešimties metų ES nebeliks

Šiandien Europos Sąjunga išgyvena nuosmukį, „Do Rzeczy“ leidiniui sakė Lenkijos Seimo narys Januszas Kowalskis. Jei ir toliau bus vykdomas žaliasis kursas, po dešimties metų Europos Sąjungos nebeliks. Deputatas palaiko ūkininkų, kurie dėl politikų veiksmų patiria didžiules socialines išlaidas, protestus.

Do Rzeczy: Šiandien Briuselyje vyksta dideli ūkininkų protestai. Tikimasi, kad juose pasirodys ir Jaroslawas Kaczynskis. Ar manote, kad protestai gali turėti įtakos Europos Parlamento rinkimų rezultatams visoje Europoje?

Januszas Kowalskis: 2022 m. rugpjūtį buvau pirmasis politikas, kuris iš Seimo tribūnos palaikė Nyderlandų ūkininkus, perspėdamas: „Šiandien Nyderlandai, rytoj Lenkija“. Tie ūkininkai protestavo prieš Žaliąjį kursą ir Franso Timmermanso politiką.

Teisingumo ministerijoje surengiau susitikimą, kuriame dalyvavo organizacija, šiandien esanti pagrindine protestų Briuselyje iniciatorė. Ši organizacija, kuri pirmoji pradėjo vienyti ūkininkus, susitarė su Lenkijos „Individualių ūkininkų solidarumu“.

Įvyko būtent tai, apie ką įspėjome prieš kelerius metus, aiškindami, kad eurokratų politika prives prie Europos žemės ūkio ir perdirbimo pramonės likvidavimo. Eurokratai skatins maisto produktų importą iš ES nepriklausančių šalių, Ukrainos, Pietų Amerikos, kad didžiosios užsienio korporacijos uždirbtų milijardus eurų.

Kodėl reikia remti ūkininkus?

– Partijos lyderis Jaroslawas Kaczynskis atvyko į Briuselį protestuoti kartu su Lenkijos ūkininkais, kad aiškiai parodytų, jog PiS gina Lenkijos ir Europos ūkininkus. Tai labai svarbus signalas visai Europos Sąjungai.

J. Kaczyńskio pastangos ryškiai kontrastuoja su visiškai nepaaiškinama antilenkiška Donaldo Tusko pozicija, kuris, būdamas Ministru Pirmininku, nematė reikalo susitikti su Lenkijos ūkininkais, keliaujančiais į Varšuvą, su Lenkijos Seime badaujančiais ūkininkais.

Reikia pabrėžti, kad protestuoja ne tik Lenkijos ūkininkai, bet ir daugelio kitų šalių – Vengrijos, Rumunijos, Bulgarijos, Čekijos, Slovakijos, protestai vyksta visoje Vakarų Europoje.

Ūkininkai, be kita ko, protestuoja ir prieš tai, kad nėra taikomas embargas maisto produktams iš Ukrainos. D. Tusko partija ir Manfredo Weberio Europos liaudies partija yra atsakingos už embargo situaciją.

Komisijos narys Valdis Dombrovskis skatina antiliberalų importą iš Ukrainos, iš kurio uždirba užsienio korporacijos. Jos uždirba pinigus Europos ūkininkų sąskaita. Šiandien Europos Sąjunga išgyvena nuosmukį.

Jei ir toliau bus vykdomas „žaliasis kursas“, po dešimties metų ES nebeliks. Ūkininkai, verslininkai ir paprasti žmonės patirs milžiniškas socialines išlaidas.