Teismas panaikino 23 m. kalėjimo nuosprendį Harvey Weinsteinui už MeToo lytinius nusikaltimus

Autorius: Infa.lt Šaltinis: https://infa.lt/106184/teismas... 2024-04-26 14:15:00, skaitė 1267, komentavo 2

Teismas panaikino 23 m. kalėjimo nuosprendį Harvey Weinsteinui už MeToo lytinius nusikaltimus

Niujorko aukščiausiasis teismas ketvirtadienį panaikino 2020 m. apkaltinamąjį nuosprendį Harviui Veinšteinui (Harvey Weinstein) dėl kaltinimų lytiniais nusikaltimais – tai stulbinantis posūkis pamatinėje #MeToo eros byloje, rašo „The New York Times” leidinys. Šiuo nuosprendžiu jam buvo skirti 23 metai kalėjimo.

Niujorko apeliacinis teismas 4-3 sprendimu nustatė, kad H. Veinšteino bylai pirmininkavęs teisėjas Jamesas M. Burke’as padarė esminę klaidą ir leido prokurorams kaip liudytojas pakviesti kelias moteris, kurios teigė, kad H. Veinšteinas prie jų priekabiavo, tačiau jų kaltinimai nebuvo įtraukti į H. Veinšteinui pateiktus kaltinimus.

Apeliacinis teismas, remdamasis šiuo sprendimu ir kitomis klaidomis, nusprendė, kad H. Veinšteinui, kuris, būdamas filmų prodiuseris, buvo vienas įtakingiausių vyrų Holivude, nebuvo užtikrintas teisingas teismo procesas.

Šis sprendimas nereiškia, kad 72 metų Harvis Veinšteinas, kuris yra laikomas pusiau saugomame Niujorko valstijos kalėjime, tapo laisvu žmogumi.

Prie viso to, 2022 m. jis buvo nuteistas 16 metų kalėti Kalifornijoje, kai buvo pripažintas kaltu dėl moters išžaginimo viename Beverli Hilso viešbutyje, o dabar, pasak jo atstovo spaudai, jis bus išsiųstas į Kaliforniją tęsti bausmės atlikimo dėl ten priimtų nuosprendžių.

Telefonu susisiekus su Veinšteino advokatu Arthuru Aidala, jis gyrė apeliacinį teismą už tai, kad „jis patvirtino pagrindinius principus, kurie turėtų būti taikomi kaltinamajam teisme”.

Manheteno apygardos prokuratūros atstovė spaudai pareiškime teigė: „Padarysime viską, kas nuo mūsų priklauso, kad ši byla būtų nagrinėjama iš naujo, ir toliau tvirtai laikysimės savo įsipareigojimų seksualinę prievartą patyrusiems asmenims.”

H. Veinšteiną seksualiniu netinkamu elgesiu apkaltino daugiau kaip 100 moterų; Niujorke 2020 m. jis buvo nuteistas už dviejų iš jų išprievartavimą. Ketvirtadienio apeliacinio skundo sprendimas pabrėžia teisinės sistemos sunkumus užtikrinant žalos atlyginimą tiems, kurie teigia tapę seksualinių nusikaltimų aukomis.

Sprendimas nuvylė H. Veinšteino kaltintojus ir judėjimo #MeToo šalininkus. Projekto „Moterų lygus teisingumas” (Women’s Equal Justice) direktorė Jane Manning pavadino tai „šokiruojančia ir liūdinančia diena seksualinę prievartą patyrusiems asmenims” ir sakė, kad tai „parodo, kiek dar daug turime visi nuveikti, kad #MeToo judėjimo idealai būtų įgyvendinti”.

Teisėjas Anthony Cannataro savo atsikirtime rašė, kad kaltinimo pateikti papildomi liudytojai – vadinamieji Molineux liudytojai – buvo gyvybiškai svarbūs, siekiant įrodyti, kad H. Veinšteinas manipuliavo ir prievartavo.