Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/11/gent... 2014-11-27 09:32:56, skaitė 5609, komentavo 1
Naujasis Italijos užsienio reikalų ministras Paolo Gentiloni visiškai nesigaili to, ką Vakarai kartu su JAV padarė kažkada klestinčioje Libijoje – atvirkščiai, vadina visą tą karinę invaziją į nepriklausomą valstybę ir tos valstybės pilną sugriovimą – šventu reikalu.
Galime tik spėlioti ko nedrįstų padaryti šis žmogus. Nužudyti tėvą, motiną?sarmatas.lt redakcija
Italijos užsienio reikalų ministras Paolo Gentiloni su įsitikinimu sako: jei Libijoje bus pradėti derybų dėl šalies apjungimo procesas, Italija padės susijungimui, kalbama straipsnyje paskelbtame La Repubblica laikraštyje
Žurnalistas Gad Lerne šnekėjosi su nauju Italijos užsienio reikalų ministru Paolo Gentiloni, pacifizmo ir nusiginklavimo šalininku. Vienu iš klausimų buvo situacija Libijoje.
„Mes neturime kartoti klaidų ir siųsti kariuomenę į Libiją, jei nėra politinio sprendimo, kurį mes galėtume palaikyti. Bet galima su įsitikinimu kalbėti, kad taikdariškoje operacijoje, griežtai prižiūrint JT, Italija bus pirmosiose eilėse, – užtikrino išorinės politikos žinybos vadovas. – Tačiau tam pradžioje turi pradėti vykti tarimosi dėl naujų rinkimų procesas. Nesant pereinamosios vyriausybės, karinio kontingento įvedimas į šalį gali tik pabloginti situaciją. Mes dirbame ties tuo, su regiono šalimis ir su JT“.
„Mes nesigailime dėl Kaddafio režimo žlugimo, – pareiškė Paolo Gentiloni. – Jo nuvertimas buvo šventu reikalu. O kas toliau? Dabar mes žinome, kad mes daugiau negalime perduoti amerikiečiams savo įgaliojimų.
Libija mums gyvybiškai svarbi dėl savo geografinės padėties, dramos su pabėgėliais, energijos tiekimo… Mes neatsitiktinai palikome Tripolyje mūsų veikiančią pasiuntinybę, kuri garantuoja logistinį palaikymą JT tarpininkams“, – pabrėžė ministras.
Libija šiuo metu padalinta į Kirenaiką ir Tripolitaniją, tačiau nė viena iš minimų pusių nėra pajėgi dominuoti karine prasme prieš kitą. Centrinis Libijos bankas toliau funkcionuoja, jis išmoka atlyginimus valstybės tarnautojams, naudodamasis pajamomis nuo dujų ir naftos pardavimo. Mes nesusitaikysime su Libijos padalinimu, – pasakė ministras. – Mes tapsime aktyvia puse ieškant vieno pereinamojo politinio proceso, su kuriuo mes susiesime galimą taikdariškų pajėgų šalyje buvimą“.
---
LDiena.lt: primenu, kad būtent Italija buvo okupavusi Libiją po I-ojo pasaulinio karo, būtent italų karinės pajėgos Libijoje pirmosios karybos istorijoje "išrado" bombardavimą iš oro, būtent italų okupantus iš Libijos išvijo susivieniję Libijos arabai.
Tačiau, kaip sako liaudies partarlė: kiek vilkas avimi nemekentų - tik grabas išgamą išblaivins.