Ukrainai pralaimint karą, Nausėda sako, kad Ukraina privalo likti svarbiausiu Lietuvos užsienio politikos prioritetu

Autorius: BūkimeVieningi.lt Šaltinis: https://bukimevieningi.lt/ukra... 2023-11-07 18:52:00, skaitė 563, komentavo 10

Ukrainai pralaimint karą, Nausėda sako, kad Ukraina privalo likti svarbiausiu Lietuvos užsienio politikos prioritetu

Vakarų žiniasklaida mirga apie tai, kad Ukraina pralaimi karą ir ilgai planuotas kontrpuolimas žlugo, bet Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda į tai visiškai nekreipia dėmesio ir išlieka ištikimas Ukrainai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovais. Prezidento ir diplomatinių atstovybių, atstovybių prie tarptautinių organizacijų ir konsulinių įstaigų vadovų metiniame susitikime aptartos užsienio politikos aktualijos, geopolitinė ir saugumo situacija mūsų regione ir pasaulyje, Lietuvos užsienio politikos tikslai ir prioritetai.

Kreipdamasis į diplomatus šalies vadovas teigė, kad tarptautinė padėtis sparčiai blogėja, pasaulį vis labiau apima nestabilumas, vis dažniau išdrįstama tarptautinę teisę ir diplomatiją keisti brutalia jėga. Pasak Prezidento, pastaruoju metu daugėja agresijos židinių ir karinių konfliktų, o netikėtumo veiksnys tarptautiniuose procesuose ima dominuoti. Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvai ir jos diplomatinei laikysenai pasaulyje šios tendencijos žada dar didesnius iššūkius, todėl diplomatinė tarnyba turi būti pasiruošusi veikti šiomis geopolitinio neapibrėžtumo sąlygomis.

Prezidento teigimu, vis nauji įvairiose pasaulio vietose įsiplieskiantys konfliktai nukreipia tarptautinės bendruomenės dėmesį nuo Rusijos karo Ukrainoje ir bendrai nuo agresyvių Rusijos užmačių užsienio politikos lauke.

„Ukraina mums buvo, yra ir bus egzistencinės svarbos. Ir visos diplomatinės tarnybos pastangos privalo būti sutelktos šiam prioritetui. Karo nuovargio negalima leisti, kad ir kas nutiktų. Turime ir toliau nuosekliai telkti visapusišką tarptautinę paramą Ukrainai, kelti Rusijos atsakomybės už agresijos ir karo nusikaltimus klausimus, taip pat išlaikyti Ukrainos euroatlantinę perspektyvą tarptautinėje darbotvarkėje“, – sakė šalies vadovas.

Savo kalboje Prezidentas akcentavo transatlantinių ryšių puoselėjimo ir efektyvaus veikimo NATO ir ES svarbą, būtinybę veikiant kartu su sąjungininkais ir partneriais ginti demokratijos vertybes ir taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką. Šalies vadovas padėkojo diplomatams, prisidėjusiems prie sėkmingo NATO viršūnių susitikimo Vilniuje organizavimo, ir teigė, kad dabar būtina susitelkti į svarbių Vilniuje priimtų sprendimų įgyvendinimą ir rimtai ruoštis NATO viršūnių susitikimui Vašingtone.

Prezidentas taip pat akcentavo, kad šiandien diplomatinei tarnybai kaip niekada būtina veikti sutelktai, išmintingai ir sumaniai, – pranešė lrp.lt.

SN inf.