Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/11/mr-p... 2014-11-20 09:07:09, skaitė 6646, komentavo 1
Vakarai staiga atsibudo supratę, kad visai neužilgo Rusija gali atimti iš jų informacijos sklaidos monopolį pasaulyje. Ir kadangi kol kas neturi ko priešpastatyti tokiam Rusijos žingsniui, tai tiesiog bando jį bent nušviesti sau tinkamame fone. Tiesą sakant toks žingsnis tik parodo dabartinį Vakarų bejėgiškumą (esamu momentu), kuris ateityje gali išsilieti į konkrečią Rusijos informacijos priemonių blokadą, kas bus tolygu naujam šaltajam karui. Pateikiame jūsų dėmesiui dar vieną iš tokių straipsnių (vienas jau buvo skelbiamas lapkričio 15), iliustruojančių Vakarų poziciją į Rusijos aktyvėjimą informaciniame kare.
Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kas labiausiai nepatinka Vakarams. O būtent tai, kad Rusijoje draudžiama parduoti užsieniečiams daugiau nei 20 % medijos akcijų, smegenų pudrinimą paliekant pačios Rusijos rankose, toliau tai, kad interneto serveriai aptarnaujantys Rusijos piliečių srautus privalo būti perkelti į Rusijos teritoriją, taip atimant galimybę CŽV šnipinėti (kas kitur pasaulyje vykdoma pilnu tempu), ir žinoma tai, kad Rusija permeta informacinės kovos lauką į pačių Vakarų teritoriją.
sarmatas.lt redakcija
Kalbant apie pagrindines atramas palaikančias Rusijos prezidento Vladimiro Putino valdžią ir jo požiūrį į pasaulį – papirkinėjimas, švogerizmas, paranoja ir nepasitenkinimas potarybiniu Maskvos pozicijų susilpnėjimu – sunku pervertinti tą reikšmę, kurią jis suteikia propagandai. Kremliaus lyderiui praėjusiam KGB bendradarbio mokyklą, informacija yra svarbus kontrolės instrumentas, darant įtaką ir bauginant, o Vakarų stiliaus žurnalistika ir laisvas naujienų srautas yra tikras prakeiksmas.
Jo besitęsiančio agresyvaus karo prieš Ukrainą fone, Putinas privertė nutilti ir be to jau pritildytus kitaip galvojančių balsus šalies viduje, o taip pat sustiprino antivakarietiško Kremliaus požiūrio Rusijoje ir už jos ribų poveikį.
Šią vasarą Rusijos parlamentas automatiškai štampuojantis įstatymus, patvirtino priemones, nukreiptas susilpninti ir pritildyti dešimtis nepriklausomų TV mokamų kanalų Rusijoje. Šis įstatymas įsigaliosiantis nuo sausio 1-osios, uždraudžia reklamą kabeliniuose ir palydoviniuose TV kanaluose. Valstybės kontroliuojami transliacijų kanalai, Putino naudojami vykdyti piktybinius išpuolius prieš Vakarus ir dezinformacijos apie Rusijos avantiūrą Ukrainoje sklaidai, nebus paliesti.
Šis įstatymas įsilieja į bendrą tendenciją. Pastaraisiais mėnesiais, kurių eigoje Putinas atkakliai stūmė savo smurto politiką Ukrainoje, rusų valdžia sustiprino visos eilės kanalų išreiškiančių nuomones ir naujienų leidinius, kontrolę. Interneto serveriai teikiantys rusišką srautą, įskaitant tuos,kuriais naudojasi kompanija Google, dabar turės būti perkelti į Rusijos teritoriją.
Žmonės išreiškiantys savo nuomonę, pripažįstami „ekstremistais“. Ir dabar pakanka paprasčiausiai perspausdinti kažkokią medžiagą, kad rizikuotum papulti į kalėjimą iki 5-erių metų. Niekas negali būti pilnai garantuotas dėl to, kokie būtent požiūriai bus laikomi „ekstremistiškais“ – tame visas reikalas. Savicenzūra palaiko cenzūrą, ir tokiu būdu kritikos Kremliui erdvė toliau siaurėja.
Pastarosiomis dienomis oficialūs asmenys paskelbė apie iniciatyvą, nukreiptą Maskvai aktyvizuojant savo veiksmus piaro srityje radijo ir interneto pagalba. Tūkstančiai propagandistų, apmokamų Putino, ruošiasi išplėsti savo darbo lauką 25-iuose didžiausiuose pasaulio miestuose – veikti prieš tai, ką Kremlius laiko išankstinėmis proamerikietiškomis nuostatomis, karaliaujančiomis vakarietiškose masinės informacijos priemonėse.
Šis naujas tinklas turintis dešimčių milijonų dolerių biudžetą, bus pavadintas „Sputnik“ – kaip paleistas 1957 metais tarybinis dirbtinis Žemės palydovas, kas aiškiai liudija apie Maskvos grįžimą į šaltojo karo laikų mentalumą. Šiam projektui, įjungiančiam į save interneto tinklapius ir radijo laidas 30-čia kalbų, vadovaus Dmitrijus Kiseliovas, ryškus nacionalistas ir homofobas, o taip pat ir mėgstamas Putino propagandistas.
Vis labiau besikėsinantys į žmogaus teises Kremliaus įstatymai, kurie taipogi draudžia užsieniečiams įsigyti daugiau, nei 20 % rusiškos medijos kompanijų akcijų, jau atskleidžia laukiamą kaustomąjį efektą. Šią savaitę TV kanalas CNN pristabdė savo transliacijas Rusijoje (nors jo naujoji atstovybė dirba toliau)
Kad ir kaip norėtų Putinas, tačiau galimybių atkurti Tarybų Sąjungos jis neturi, ir vargu ar jis sugebės pasiekti tokios pat Maskvos įtakos, kaip šaltojo karo metais.
Bet su įstatymų, nukreiptų bauginimo kryptimi pagalba, Putinas gali pasiekti pagal stilių panašaus į tarybinių laikų, informacijos, naudojamos daugumos Rusijos piliečių, kontrolės lygį.
Tuo metu derinant bauginimą su nevykusia, bet įtaigia propaganda, daromas poveikis kaimyninėms šalims, ir Jungtinėms Valstijoms derėtų į tai atsižvelgti visu rimtumu.