Nausėda susprogdino istorinę bombą apie Lietuvos ir Vokietijos partnerystę

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/nauseda-s... 2023-05-31 20:27:00, skaitė 519, komentavo 8

Nausėda susprogdino istorinę bombą apie Lietuvos ir Vokietijos partnerystę

Nedaug kas žino, kad „Lietuva ir Vokietija ilgus šimtmečius žengia kaip artimos partnerės“. Būtent tai gegužės 30 d. Vilniuje atskleidė Gerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda.

Jis kartu su Vokietijos prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu dalyvavo Valdovų rūmuose vykstančiame simpoziume „Lietuva ir Vokietija Europoje: žvilgsnis iš 700 metų perspektyvos“.

„Šiandien prasminga priminti, kad Europa, apibrėžiama politinės laisvės ir teisės viršenybės vertybėmis, ilgus amžius baigėsi sulig rytine Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės riba. Tragiški pastarųjų metų įvykiai, visų pirma Rusijos karas prieš Ukrainą, vėl išryškina esmines skirtis. Šiandien Europos tautoms vėl kaip niekad būtinas solidarumas. Kiekvienas Lietuvos žmogus visa širdimi stoja už Ukrainos laisvę, nes tai yra mūsų visų kova už laisvę ir demokratiją“, - pasakė G. Nausėda.

Vyriškis pabrėžė, kad „valstybės, būdamos kartu, tampa ir atsparesnės, ir stipresnės“.

„Vokietija – svarbiausias mūsų užsienio prekybos partneris ir investuotojas, bet dar svarbiau tai, kad Vokietija yra mūsų draugas ir partneris įgyvendinant ambicingus saugumo tikslus. Tikiu, kad artimiausia ateitis atneš dar daugiau sprendimų, kurie bylos apie tai, kad mūsų santykiai tampa dar tvirtesni, o pasitikėjimas vienas kitu dar labiau auga“, - pasakojo G. Nausėda.

Galiausiai valstybės lyderis reziumavo, kad „šiandienos simpoziume turime dar vieną progą prisiminti, kad, nepaisant įvairių sukrėtimų, Lietuva ir Vokietija ilgus šimtmečius žengė kartu kaip artimos partnerės, siejamos bendrų europinių vertybių ir tapatybės, o išmokę istorijos pamokas, būsime dar geriau pasirengę kurti bendrą ateitį“.

Susiję:

Tarybinis tankas šalia Katedros, tapo Landsbergių bendruomenės traukos centru