Lietuva padovanojo Ukrainai milijoną greitųjų antigeno testų, skirtų COVID-19 ligai nustatyti

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/lietuva-p... 2022-12-13 17:46:00, skaitė 202, komentavo 1

Lietuva padovanojo Ukrainai milijoną greitųjų antigeno testų, skirtų COVID-19 ligai nustatyti

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė visuomeniniuose tinkluose mėgsta puoštis populiariais Lietuvoje šūkiais.

Lietuva tęsia paramą Europos bei viso civilizuoto pasaulio laisvę ginančiai Ukrainai ir padovanojo Rusijos karinę agresiją patiriančiai šaliai 1 mln. savikontrolei skirtų greitųjų antigeno testų, kurie padeda greitai ir efektyviai nustatyti COVID-19 ligą.

„Turimos greitųjų testų rezervo apimtys leidžia jais dalintis su pagalbos prašančiomis valstybėmis, neribojant vidaus poreikio. Ši greitųjų testų siunta yra dalis Lietuvos paramos Ukrainai, kurią pagal galimybes tęsiame sveikatos apsaugos srityje. Suprantama, kariaujančios šalies poreikiai dideli, tad dėkingi kolegoms iš Ukrainos, kurie patys prioretizuoja, kokios pagalbos jiems reikia. Tokio bendradarbiavimo pavyzdys yra neseniai jau trečią kartą priimta grupė karių reabilitacijai“, - pasakė Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Savikontrolei skirtų greitųjų antigeno testų siunta, kurios vertė 729 tūkst. eurų, buvo suformuota gavus prašymą iš Europos Komisijos Reagavimo į nelaimes koordinavimo centro (ERCC).

Sveikatos apsaugos ministerija nuolat palaiko kontaktą su Ukrainos kolegomis ir yra pasiryžusi tęsti paramą Rusijos karinę agresiją patiriančiai šaliai.

Taip pat sudarytos sąlygos Ukrainos karių ir pareigūnų gydymui bei reabilitacijai Lietuvoje.