Baltijos valstybių premjerai aptarė paramą Ukrainai ir sutarė dėl sankcijų griežtinimo Rusijai

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/baltijos-... 2022-12-12 23:38:00, skaitė 187, komentavo 3

Baltijos valstybių premjerai aptarė paramą Ukrainai ir sutarė dėl sankcijų griežtinimo Rusijai

Rygoje įvyko Baltijos Ministrų Tarybos (BMT) premjerų susitikimas, kuriame Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerai Ingrida Šimonytė, Krišjanis Karinis ir Kaja Kallas aptarė paramą Ukrainai, sankcijų Rusijai bei Baltarusijai griežtinimą ir Rusijos tarptautinės baudžiamosios atsakomybės už karo nusikaltimus siekio įgyvendinimą, regioninį saugumą ir bendradarbiavimą energetikos ir susisiekimo srityje – elektros tinklų sinchronizacijos ir „Rail Baltica“ projektų kuo greitesnį įgyvendinimą.

„Mūsų pokalbiai šiandien vyko solidarumo su kovojančia Ukraina dvasioje. Aptarėme kaip dar galėtumėme daugiau padėti Ukrainai, ypač šiuo kritiniu laikotarpiu, kai Rusija tęsia brutalų, nuolatiniu teroru grįstą karą, tikslingai bombarduoja elektros tinklus ir kitą civilinę infrastruktūrą“, - kolegoms pasakė premjerė.

Ji pabrėžė, kad reikalinga toliau griežtinti sankcijas Rusijai bei Baltarusijai ir užtikrinti jau esamų sankcijų įgyvendinimą, nepaliekant jame spragų.

„Rusija išlieka ilgalaike didžiausia grėsme, todėl toliau turime išlikti susitelkę stiprinant saugumą mūsų regione ir visame NATO rytiniame flange“, - atskleidė I. Šimonytė.

Susitikime sutarta, kad Baltijos šalys toliau glaudžiai bendradarbiaus siekiant NATO viršūnių susitikimo Madride sprendimų įgyvendinimo, ilgalaikės aljanso adaptacijos ir gynybos stiprinimo.