Šimonytė informavo amerikiečius: Ukraina šiuo metu gina visos Europos laisvę nuo Rusijos agresijos

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/simonyte-... 2022-12-08 21:11:00, skaitė 218, komentavo 3

Šimonytė informavo amerikiečius: Ukraina šiuo metu gina visos Europos laisvę nuo Rusijos agresijos

Premjerė Ingrida Šimonytė Vašingtine susitiko su JAV viceprezidente Kamala Harris. Susitikime aptarta Lietuvos ir JAV dvišalių santykių plėtra, saugumo situacija Europoje, ilgalaikė NATO adaptacija ir artėjantis aljanso viršūnių susitikimas Vilniuje, parama Ukrainai, sankcijų Rusijai stiprinimas, autoritarinių režimų keliami iššūkiai.

Premjerė padėkojo už ilgametį JAV indėlį į Lietuvos saugumą bei paramą Lietuvai gynybos srityje.

„JAV karių buvimas Lietuvoje ir JAV teikiama parama Lietuvos gynybinių pajėgumų vystymui yra labai svarbus veiksnys, prisidedantis prie viso regiono saugumo stiprinimo. Savo ruožtu Lietuvos Vyriausybė yra pasirengusi užtikrinti visas reikiamas sąlygas JAV ir sąjungininkų karių priėmimui mūsų šalyje“, - amerikietei atskleidė lietuvė.

Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad JAV sprendimas Baltijos šalyse turėti sustiprintas JAV rotacines karines pajėgas neabejotinai stiprina atgrasymą ir gynybą visame rytiniame NATO flange ir yra svarbi žinia potencialiam agresoriui.

I. Šimonytė pažymėjo, kad Rusija išlieka ir artimiausioje ateityje išliks didžiausia grėsme Europos saugumui, todėl šiandien labai svarbu priimti tvarius sprendimus, kurie atgrasytų Rusiją nuo potencialios agresijos ir įgalintų sąjungininkus efektyviai ginti kiekvieną aljanso centimetrą.

„Ukraina šiuo metu gina visos Europos laisvę nuo Rusijos agresijos“, - viceprezidentę informavo Vyriausybės vadovė.

Moteris nurodė, kad ilgalaikė taika Europoje galima tik pasiekus visišką Ukrainos pergalę.

Susitikime taip pat buvo aptartas bendradarbiavimas energetikos srityje bei iššūkiai, kuriuos demokratinėms šalims ir taisyklėmis grįstai tarptautinei tvarkai kelia autokratiniai režimai.

Taip pat I. Šimonytė susitiko su JAV Atstovų rūmų Baltijos draugystės grupės ko-pirmininkais Rubenu Gallego ir Donu Baconu bei šios grupės nariais kongresmenais, kuriems padėkojo už jų veiklą prisidedant prie Baltijos regiono saugumo sustiprinimo, o taip pat tvirtą laikyseną remiant Ukrainą ir smerkiant Rusijos karinę agresiją.

Tą pačia dieną premjerė paragino užkirsti kelią istorijos klastojimui, kuriuo ir šiandien naudojasi nedemokratiniai režimai.