Su JLTV šarvuotaisiais visureigiais būsime sunkiau įkandami Rusijai ir Baltarusijai

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/su-jltv-s... 2022-12-03 19:55:00, skaitė 236, komentavo 4

Su JLTV šarvuotaisiais visureigiais būsime sunkiau įkandami Rusijai ir Baltarusijai

Į Mumaičiuose, Šiaulių r., esančius Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos sandėlius atkeliavo antroji dalis 50-ies šarvuotųjų visureigių JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle).

Pagal 2019 m. Krašto apsaugos ministerijos ir JAV Vyriausybės pasirašytą sutartį Lietuvos kariuomenei iki 2024 metų bus pristatyti 200 visureigių.

Siekiant stiprinti Lietuvos kariuomenės pajėgumus šių metų spalio mėnesį ministerija pasirašė sutartį dėl papildomų 300 JLTV pirkimo, kurie, planuojama, bus pristatyti iki 2025 metų pabaigos. Visureigius gamina JAV kompanija „Oshkosh Defense“.

„Nuotolinė valdymo stotis „Crows M153“, kuri bus sumontuota ant dalies visureigių, įgalins šaulį valdyti sunkųjį 12,7 mm kulkosvaidį iš šarvuotojo visureigio vidaus. Dieninės ir šiluminės kameros bei lazerinis tolimatis galingą kulkosvaidį padarys dar efektyvesniu. Būsime dar mobilesni ir sunkiau įkandami potencialiam priešui“, - pasakė Krašto apsaugos ministras, labiau žinomas kaip anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, Arvydas Anušauskas.

Į Lietuvą pristatyti JLTV buvo transportuojami iš Baltimorės uosto JAV į Hamburgo uostą Vokietijoje ir laivu pasiekė Lietuvą.

Šiuo metu į Mumaičius yra atvykę kompanijos „Oshkosh Defense“ atstovai, kurie JLTV paruoš eksploatacijai ir sumontuos OGPK (angl. Objective Gunners Protection Kit) bokštelius.

Vėliau visureigiai bus perduoti Lietuvos kariuomenei.

Pirmoji JLTV visureigių partija – 50 vienetų – Lietuvos kariuomenei perduota praėjusių metų vasarą, visureigius jau sėkmingai naudoja Lietuvos kariai.

Pranešama, kad JLTV ne tik sustiprins mūsų kariuomenės pajėgumus, bet ir pagerins Lietuvos bei JAV pajėgų sąveiką.