Ramūnas Aušrotas: Liberalai nestabdo su žmogaus teisių ribojimu

Autorius: Ramūnas Aušrotas Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2022-11-26 18:29:00, skaitė 81, komentavo 0

Ramūnas Aušrotas: Liberalai nestabdo su žmogaus teisių ribojimu

Dar viena jų iniciatyva - riboti konstitucinę susirinkimų laisvę. R. Lopatos parengtas įstatymo projektas numato, jog jei piliečiai ketina organizuoti susirinkimą, kuriame dalyvaus ne daugiau kaip 15 žmonių, tai toje pačioje vietoje tuo pačiu laiku galės vykti ne daugiau kaip 2 tokie susirinkimai. Kitaip tariant, jei kažkas organizuos trečią susirinkimą, jis vykti negalės.

Man labai įdomu, kaip savivaldybė nuspręs, kurie susirinkimai galės vykti, o kurie ne. Taikys pirmo šūvio taisyklę - kas pirmesnis, tas gudresnis? Registruos pranešimus, padarys juos viešus, kad susirinkimo organizatoriai žinotų, jog viskas buvo skaidru? Labai abejoju.

Akivaizdu, kad šią taisyklę galima naudoti prevenciškai opozicijai slopinti. Turint operatyvinių duomenų apie ketinimus tokį susirinkimą organizuoti, labai lengva suorganizuoti du valdžią palaikančių žmonių mitingėlį.

Kaip suprantu, skaičius du pasirinktas su mintimi, kad tam tikru klausimu gali būti dvi skirtingos nuomonės. Pvz., tu arba už valstybės vadovo titulo sutikimą Landsbergiui ar prieš. O ką, jei yra daugiau nuomonių. Pvz. klausimas susijęs su lyčių tapatybių politika. Prie Seimo nori rinktis woke kultūros atstovai, reikalaujantys, kad transgenderiai galėtų dalyvauti pasirinktos lyties sporto varžybose, kalėti su pasirinktos lyties asmenimis, naudotis pasirinktos lyties tualetais ir persirengimo kabinomis. Su tuo nesutinka klasikinės feministės, įžvelgdamos šiuose pasiūlymuose rizikas moters saugumui (ir apskritai nepritardamos moters sampratos ištrynimui), taip pat klasikiniai homoseksualai, kuriems šokinėjamas per lytis yra nesuprantamas (jei tu gėjus, tai gėjus), ir galiausiai tradicionalistai, kurie visa tai laiko ideologija. Kuriems bus leista prie Seimo piketuoti, o kuriems ne?

Galiausiai, politinės partijos naudojasi susirinkimų laisve propaguodami savo partijos idėjas (dalyvaudami mugėse, šventėse ir kt. renginiuose). Išeina, kad jei organizuojama miesto šventė, ir partija nori pasistatyti palapinę bei dalinti agitacinę medžiagą, tai toje pačioje vietoje ir tuo pačiu laiku, galės daryti tik dvi partijos. Tikėtina tos, kurios rajone yra valdžioje. Kadangi dalyvauju politinėje veikloje, man yra gerai žinoma, kaip nenoriai kai kuriuose rajonuose vietos karaliukai vykdo šį Susirinkimų įstatymo reikalavimą. 

Beje, pasiūlymas pranešti apie susirinkimo organizavimą ne savivaldybės administracijos direktorių, o merui, irgi susijęs ne su didesne susirinkimų laisve, o su geresne tokių susirinkimų politine kontrole.

Projekto lyginamojo varianto nuoroda