Startuoja 2,5 mlrd. eurų subsidijos dalinimo Lietuvos įmonėms metas

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/startuoja... 2022-11-17 17:51:00, skaitė 272, komentavo 5

Startuoja 2,5 mlrd. eurų subsidijos dalinimo Lietuvos įmonėms metas

Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė (kairėje).

Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad pradeda veikti subsidijų priemonė itin paveiktuose sektoriuose veikiančioms įmonėms.

Paraiškas gauti subsidiją galės teikti įmonės, įtrauktos į itin paveiktų sektorių sąrašą.

„Planuojame, kad subsidijos verslus turėtų pasiekti iki šių metų pabaigos. Jos padės daug dujų ir elektros naudojančioms įmonėms lengviau išgyventi artėjančią žiemą“, - pasakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Įmonės užpildytas paraiškas VMI turi pateikti iki š. m. lapkričio 22 dienos. Subsidijoms numatoma paskirstyti iki 30 mln. eurų.

Tarp itin paveiktų verslo sektorių patenka: metalo rūdų kasyba; tekstilės gaminių gamyba; drabužių siuvimas (gamyba); medienos bei medienos ir kamštienos gaminių, išskyrus baldus, gamyba; gaminių iš šiaudų ir pynimo medžiagų gamyba; popieriaus ir popieriaus gaminių gamyba; tepalų ir kitų alyvų gamyba; parafino ir techninio vazelino gamyba; chemikalų ir chemijos produktų gamyba; kitų nemetalo mineralinių produktų gamyba; pagrindinių metalų gamyba.

Subsidijų dydis bus susietas su įmonės deklaruotais mokesčiais. Numatomas maksimalus paramos dydis – 30 proc. deklaruoto GPM ir (ar) pelno mokesčio. Didžiausia galima gauti subsidija – 500 tūkst. eurų, o mažiausia – 500 eurų.

„Gautas įmonių paraiškas įvertins VMI, kuri apskaičiuos priklausančią subsidijų sumą. Ministerija, gavusi informaciją apie kriterijus atitinkančias įmones, skirs subsidijas. Lėšas perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

Vyriausybė yra suplanavusi 2,5 mlrd. eurų pagalbos paketą verslui, kuriame taip pat ir elektros kainų dalies kompensavimas, mokesčių atidėjimas energijai imlioms įmonėms, parama saulės parkams įsirengti.

Ar tie suplanuoti milijardai skirti subsidijoms valstybės vardu pasiskolinti, ar tai biudžetiniai pinigai iš mokesčių mokėtojų surinkti pinigai, nepranešama.