Lietuvos šeimų sąjūdis ragina priešintis Mokėjimo įstatymo pakeitimui

Autorius: Lietuvos šeimų sąjūdis Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2022-11-07 18:44:00, skaitė 172, komentavo 2

Lietuvos šeimų sąjūdis ragina priešintis Mokėjimo įstatymo pakeitimui

2022 m. lapkričio 5 d.

Lietuvos Respublikos Seimas lapkričio 3 d. priėmė Mokėjimų įstatymo Nr. VIII-1370 2, 3, 54, 76 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymą ( projektas Nr. XIVP-1927(2).

Pagal šio įstatymo pakeitimus bankai ir kiti mokėjimo paslaugų teikėjai (taip pat kredito institucijas aptarnaujančios įstaigos) galės rinkti ir saugoti duomenis apie piliečių religines, politines ir filosofines pažiūras, etninius, biometrinius, genetinius, sveikatos ir rasinius duomenis, informaciją apie piliečių priklausymą partijoms, profsąjungoms bei duomenis apie lytinį gyvenimą ir seksualinę orientaciją.

Ši informacija absoliučiai nėra reikalinga bankų veiklai, šiuos duomenis draudžia rinkti ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas.

Tokios įstatymo nuostatos prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 22 straipsnyje nustatytai piliečių teisei į privatų gyvenimą.

Lietuvos šeimų sąjūdis:

1. Reikalauja Jo Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos šio Mokėjimo įstatymo pakeitimo įstatymo nepasirašyti ir kreiptis į Konstitucinį Teismą su teikimu ištirti, ar šis įstatymas neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

2. Reikalauja 1/5 Seimo narių kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl šio įstatymo atitikimo Lietuvos Respublikos Konstitucijai. 

3. Kviečia politines partijas, visuomenės organizacijas, bendruomenes ir piliečius palaikyti šį pareiškimą ir kreiptis į Prezidentą ir Seimą su analogiškais reikalavimais.

Lietuvos šeimų sąjūdis