10 klausimų, kurie pakeis jūsų gyvenimą

Autorius: minfo.lt Šaltinis: https://minfo.lt/gyvenimas/str... 2022-06-14 17:40:00, skaitė 250, komentavo 0

10 klausimų, kurie pakeis jūsų gyvenimą

Net jei iš karto nerasite atsakymų, tinkamu metu užduoti klausimai gali jus įkvėpti, nuraminti ar palaikyti.

1. Su kuo aš leidžiu laiką?

Jei vaikas draugauja su nieko nesiekiančiais bendraamžiais, manome, kad ir jis gyvenime nieko nepasieks. Tačiau kažkodėl nepagalvojame, kad tai galioja ir suaugusiesiems. Jei jūsų bičiuliai toleruoja nemėgstamą darbą ar nesveiką gyvenimo būdą, tikėtina, kad ir jūs priimsite panašius sprendimus. Pagalvokite apie savo draugus ir kolegas: ar jie jus įkvepia ir palaiko, ar, atvirkščiai, traukia žemyn?

Tas pats pasakytina ir apie tai, ką skaitote, ką žiūrite, apie ką galvojate. Laikui bėgant mūsų gyvenimai ima panašėti į mus supančią aplinką, todėl rinkitės ją atidžiai.

2. Ar galiu tam daryti įtaką?

Pasak Epikteto, pagrindinė filosofo užduotis - atpažinti, ką jis gali kontroliuoti, o ko ne.

Paprastai skiriame labai daug laiko tam, ko negalime kontroliuoti. Mes galime kontroliuoti savo veiksmus, mintis ir jausmus. Negalime kontroliuoti kitų žmonių, oro sąlygų ar išorinių įvykių. Tačiau savo požiūrį į žmones, orą ir išorinius įvykius galime kontroliuoti. Išmokę atskirti šiuos dalykus, nustosite nervintis dėl dalykų, kurių negalite kontroliuoti.

3. Kaip atrodo mano ideali diena?

To nežinodami tiesiog negalėsite sudaryti dienotvarkės taip, kad jaustumėtės patogiai. Prisiminkite maloniausias savo gyvenimo dienas. Ką jų metu darėte? Geriausia, jei jūsų darbas, asmeninis gyvenimas ir namai padėtų jums taip gyventi kuo daugiau dienų.

Gyvenkite taip, kad galėtumėte būti savimi, o ne nuolat apsimetinėti kažkuo kitu.

4. Būti ar daryti?

Tokį klausimą savo potencialiems padėjėjams užduodavo karinis strategas Johnas Boydas. Kurį kelią pasirinksite? Ar sieksite sėkmės, ar sieksite aukštesnio tikslo? Ar susikoncentruosite ties savo pareigomis, gerbėjų skaičiumi, atlyginimo dydžiu, ar ties tikrai reikšmingais pasiekimais? Ką jau pasirinkote?

5. Ką aš prarandu, kai gaištu laiką nerimui ir baimei?

Įvairios gyvenimo problemos sukelia liūdesį, nerimą ir baimę. Vienintelis būdas išgyventi šias problemas - stengtis kontroliuoti tokius jausmus. Taigi kitą kartą, kai pastebėsite, kad esate pasinėręs į neigiamas emocijas, priminkite sau, kokią didelę kainą už jas tenka mokėti. Jų blaškomi praleidžiate kažką svarbaus ir negalite efektyviai veikiti, kad situacija pasikeistų.

6. Ar dirbu savo darbą?

Ar apskritai žinote, koks yra jūsų darbas? Galima dirbti nenuilstamai, iki išsekimo, ir vis tiek nesiimti savų darbų. Dažnai paskęstame smulkmenose, atliekame kitų žmonių darbą arba tiesiog atidėliojame. Dėl šių dalykų jaučiamės užimti, bet jie nepadeda mums priartėti prie to, kas mums svarbu.

7. Kas man svarbiausia?

Jei nežinote, kas jums svarbu, negalite žinoti, ar tam skiriate pakankamai laiko ir pastangų. Kad ir kas tai būtų - šeima, pinigai, darbas - turite tai žinoti ir priimti. Tik tada nustosite lyginti save su žmonėmis, kurių prioritetai visiškai kitokie. Tik tada galėsite atsisakyti lenktynių dėl "sėkmės" ir pasiekti tą ramybės būseną, kurią Seneka vadino "įsitikinimu, kad einate teisingu keliu ir nesuklydote, kai žvelgiate į jūsų kelią kertančių žmonių pėdsakus".

8. Dėl ko?

Jei ką nors kuriate, parduodate ar bandote pritraukti žmonių, turite žinoti atsakymą į šį klausimą. Turite pažinti savo auditoriją. Pagalvokite: "Ko šie žmonės nori? Kas jiems svarbu? Ką galiu jiems pasiūlyti?" Nepasikliaukite sėkme. Užduokite klausimą ir pabandykite rasti aiškų atsakymą.

9. Ar tai iš tikrųjų taip svarbu?

Ar tai, apie ką galvoju, nerimauju, ginčijuosi, apskritai svarbu, turint omenyje gyvenimo laikinumą? Deja, dažniausiai atsakymas būna "ne".

Nepamirškite užduoti sau šio klausimo, kad nešvaistytumėte laiko veltui. Imkite pavyzdį iš Marko Aurelijaus ir priminkite sau, kad bet kurią akimirką galite mirti. Tegul tai lemia jūsų veiksmus, mintis ir žodžius.

10. Ar aš esu tas, kuo noriu būti?

Mes esame tai, ką darome. Taigi, kai ką nors darote, paklauskite savęs: "Ar tai atspindi tai, kokiu žmogumi noriu būti? Tai, kaip aš save matau?"

Tai, kaip mes darome vieną dalyką, taip pat pasako apie tai, kaip darome visa kita, apie tai, kas mes esame. Todėl stenkitės kiekviename veiksme, kiekvienoje mintyje, kiekviename žodyje paklausti savęs, ar tai daro jus tuo žmogumi, kokiu norite būti.