Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje koronavirusas tampa mažiau pavojingas

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/nuo-geguz... 2022-05-02 02:27:00, skaitė 77, komentavo 1

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje koronavirusas tampa mažiau pavojingas

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje koronavirusas tampa mažiau pavojingas, negu buvo pastaruosius dvejus metus, todėl atšaukiama ekstremalioji padėtis dėl COVID-19 ligos.

Taip nusprendė Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė ir Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Dėl COVID-19 ligos ir toliau gydymo įstaigoms nurodyta ir toliau užtikrinti viruso plitimo prevenciją.

Gydymo įstaigų lankytojai turės laikytis infekcijų kontrolės taisyklių, bus įdiegiamos įvairios organizacinės skambučių valdymo, pacientų informavimo priemonės.

Siekiant užtikrinti, kad COVID-19 liga neplistų gydymo įstaigose, pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos privalės turėti papildomas medicinos priemones: bekontakčius termometrus, pulsoksimetrus, asmens apsaugos priemones visiems darbuotojams.

Įstaigos ir toliau turės užtikrinti, kad būtų valdomi žmonių skambučių srautai ir pacientai galėtų prisiskambinti į registratūrą. Žmogui nepavykus prisiskambinti, jam bus perskambinama.

Pacientų ir gydymo įstaigų darbuotojų nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių, medicininių veido kaukių arba respiratorių dėvėjimo, srautų atskyrimo tvarkos turės būti nustatytos gydymo įstaigos vadovo.

Jeigu besikreipiančiam į įstaigą žmogui būtų įtariama ar diagnozuota užkrečiamoji liga, šeimos gydytojas ar jo komandos narys turės parinkti pacientui labiausiai priimtiną variantą – pakonsultuoti telefonu ar priimti gyvai.

Jei toje gydymo įstaigoje dėl darbo organizavimo ypatumų nebus galimybių priimti pacientą užtikrinant infekcijų kontrolės reikalavimų laikymosi, žmogus bus nukreiptas į kitą gydymo įstaigą, kurioje yra galimybė suteikti kontaktines šeimos gydytojo komandos paslaugas.

P. S.

Balandžio 29 d. Lietuvoje patvirtinti 504 nauji COVID-19 ligos atvejai, du žmonės numirė, abu jie buvo pilnai vakcinuoti.