Vyriausybė ragina Lietuvos gyventojus pasirengti Vyšivankos dienos minėjimui

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/vyriausyb... 2022-04-20 19:28:00, skaitė 412, komentavo 16

Vyriausybė ragina Lietuvos gyventojus pasirengti Vyšivankos dienos minėjimui

LR vyriausybės paveiksliukas.

 

Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė ragina Lietuvos piliečius ruoštis minėti Vyšivankos dieną.

„Kasmet trečiąjį gegužės ketvirtadienį ukrainiečiai ir jų draugai visame pasaulyje puošiasi tradiciniais raštais išmargintais marškiniais ir mini Vyšyvankos dieną, šiemet švenčiamą gegužės 19-ąją. Šiemet kviečiame Vyšyvankos dieną paminėti ir Lietuvoje, pagerbiant su Rusijos karine agresija kovojančios Ukrainos tradicijas ir solidarizuojantis su Lietuvoje gyvenančia ukrainiečių bendruomene, kurios gausi dalis – karo pabėgėliai. Gegužės 19-ąją, šios šventės dieną, tesužydi vienybė vyšyvankos spalvomis – kviečiame puoštis tradiciniu ukrainietišku rūbu darbe, universitete ar gatvėje bei juo skleisti palaikymo Ukrainai žinią“, - skelbiama pranešime visuomenei „Vienybė težydi: kviečiame minėti Vyšyvankos dieną kartu“.

Vyšivanka – tai liaudiškais raštais, kurie skiriasi dažname Ukrainos regione, siuvinėti marškiniai, dėvimi tiek vyrų, tiek moterų.

Atkreipiamas dėmesys, kadc „nors šiais raštais marginti marškiniai matomi ir kituose slaviškuose kraštuose, ukrainietiška vyšivanka išsiskiria savitomis siuvinėjimo ypatybėmis, o kiekvienas raštas gali pasakoti šeimos ar regiono istoriją“.

Vyriausybės informuoja, kad „vyšivanka yra tapusi ukrainietiškos nacionalinės tapatybės dalimi, ypač svarbią simbolinę prasmę ji įgavo 2014 m. Maidano sukilimo metu ir Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą“.

„Ant marškinių išsiuvinėti geometriniai raštai yra vertinami kaip simboliniai amuletai, kurie sutelkia ir suteikia jėgų, taip reikalingų kovoje už laisvę. Kartu tai ir vienijantis simbolis – Vyšyvankos diena minima ir Kanadoje, ir JAV, ir daugelyje kitų šalių, kuriose yra gausios ukrainiečių bendruomenės“, - atskleidžiama Vyriausybės pranešime.