G. Landsbergis: kad karas Ukrainoje pasibaigtų, Rusija turi pralaimėti

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/glandsber... 2022-04-13 17:53:00, skaitė 131, komentavo 12

G. Landsbergis: kad karas Ukrainoje pasibaigtų, Rusija turi pralaimėti

Nuotr. urm.lt

Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis lankėsi Liuksemburge, kur susitiko su Liuksemburgo užsienio reikalų ministru Jeanu Asselbornu, Deputatų Rūmų pirmininku Fernandu Etgenu, Užsienio reikalų, Europos, bendradarbiavimo, imigracijos ir prieglobsčio komiteto nariais.

Susitikimų metu daugiausia dėmesio skirta Rusijos karinei agresijai Ukrainoje bei pagalbai Ukrainai, pasiruošimui NATO viršūnių susitikimui Madride, aptarti bendradarbiavimo Europos Sąjungoje, dvišaliai santykiai, paminėta 30-ies metų diplomatinių Lietuvos ir Liuksemburgo santykių atkūrimo sukaktis.

G. Landsbergis susitikimų metu pabrėžė būtinybę maksimaliai didinti bendrą spaudimą Rusijai ir jau dabar padėti Ukrainai visomis įmanomomis priemonėmis.

„Turime aiškiai įvardinti tai ką matome: Rusija Ukrainoje vykdo prieš civilius gyventojus nukreiptą genocidą, tad ir mūsų reakcija turi būti atitinkama. Kad karas Ukrainoje pasibaigtų, Rusija turi pralaimėti. Tuo pat metu, jau dabar laikas pradėti galvoti apie Ukrainos atstatymą. Toji civilizacijos dalis, kuri buvo sunaikinta Mariupolyje, negali būti sugrąžinta, tačiau turime padėti ukrainiečiams kurti naują gyvenimą“, - pasakė G. Landsbergis.

Pasak vyriškio, „anksčiau mes galėjome tik nujausti ar spėlioti, jog Rusija gali imtis brutalių karinių veiksmų prieš kaimynines šalis, šiandien visos raudonos linijos yra peržengtos“.

„Atsižvelgiant į tai, mums kaip niekada svarbūs konkretūs NATO sprendimai dėl Rytų flango gynybos, būtina nauja saugumo architektūra Europoje“, - paaiškino G. Landsbergis pabrėždamas, kad Lietuva tikisi atitinkamų sprendimų NATO viršūnių susitikime Madride.

„Lietuvos žmonės itin susitelkę, pagalbai Ukrainai aukojamos didžiulės lėšos, darome viską, kad priimami Ukrainos pabėgėliai galėtų Lietuvoje jaustis saugūs“, - pasakojo Lietuvos diplomatijos vadovas.