Linkėjimai iš "šviesios ateities": lietuviai pildo Lenkijos biudžetą

Autorius: Aleksandr Lipovec Šaltinis: https://sputniknews.lt/2022021... 2022-02-15 23:24:00, skaitė 514, komentavo 2

Linkėjimai iš

Lenkijoje įvedus nulinį PVM maisto produktams ir panaikinus karantino apribojimus, lietuviai vėl skubėjo į apsipirkimo turus po Lenkijos parduotuves

"Sputnik" korespondentas nuvyko ir į prekybos centrą netoli Lietuvos ir Lenkijos sienos. Šeštadienis, ankstyvas rytas. Dar tamsu, tačiau prie išvažiavimo iš Alytaus link Lietuvos ir Lenkijos sienos susidaro 10-15 automobilių kolonos. Lietuviai skuba į Lenkijos prekybos centrų atidarymą, kad spėtų stoti į eilę prie vežimėlių.

Pirmas malonus įspūdis laukia iškart kirtus sieną. Šaltą šeštadienio rytą keliai Lietuvoje dar buvo padengti ištrupėjusiu ledu, vietomis priminė čiuožyklą. Todėl vilkstinė judėjo ne didesniu kaip 80 kilometrų per valandą greičiu, tose vietose, kur buvo galima įsibėgėti iki šimto. Niekas nerizikavo ir nelenkė tamsiu paros metu slidžiame kelyje.

Ir – o stebukle! Iš karto už Lenkijos kontrolės punkto pastato pasienyje važiuojamoji dalis tapo ideali – nei ledo, nei sniego, o kelkraščiai visiškai sausi.

"Užuot skandavę antirusiškus šūkius su Lenkijos valdžia, būtų geriau, jei Lietuvos valdovai paklaustų lenkų kelininkų paslapties, kaip kelius išlaikyti puikios būklės“, – burbtelėjau sau po nosimi.

Kolona įsibėgėjo, o į prekybos centrą Augustavo pasienyje atvykome jau auštant. Pastebėtina, kad prekybos centrai Lenkijos pasienio miestuose atsidaro 6:00 Lenkijos laiku – 7:00 Lietuvos laiku. Matyt, Lietuvos vartotojų patogumui. O patys centrai yra šalia aplinkkelių. Prie prekybos centro esančioje aikštelėje nuo pat ryto jau stovėjo kelios dešimtys automobilių lietuviškais numeriais. O maisto vežimėlius teko medžioti aikštelėje prie automobilių, į kuriuos prekes krovėsi valanda anksčiau atvykę lietuviai, jau spėję gerokai ištuštinti lenkų prekystalius.

Ir štai mes parduotuvėje. Iš kairės ir dešinės – lietuvių kalba. Vežimėliai pilni pigių bakalėjos prekių ir būtiniausių reikmenų. Lyginame maždaug vieno euro kursu – keturi su puse Lenkijos zlotų. Ir pasirodo, kad, pavyzdžiui, pigiausio 200 gramų sviesto (82 proc.) pakuotė Lenkijos parduotuvėje kainuoja 1,1 euro, o Lietuvoje – apie pusantro euro. Imame iš karto penkias- šešias, kad užtektų mėnesiui. Pigiausi makaronai perpus pigesni. Ir taip beveik kiekvienam mūsų sąrašo elementui.

Pieno ir mėsos gaminiai su raudonomis kainų etiketėmis (akcija – pigiausia) taip pat maloniai nustebino. Po pusvalandžio mūsų vežimėlis pilnas. O prie kasos susidarė didžiulė eilė. Kai kurios poros stovi su dviem vežimėliais. Mūsų pasirinktos prekės kainavo beveik 200 eurų. Bet žmona džiugiai pranešė, kad lietuviškoje parduotuvėje "už visa tai" būtų sumokėjusi bent 350 eurų. Taigi sutaupoma daug.

Prie išėjimo prisiminiau apie cigaretes. Atsiprašau, aš rūkau. Pigiausi rūkalai Lietuvoje – 3,80 euro už pakelį. Lenkijoje - 3,10 euro. Pirkdamas vieną bloką sutaupau septynis eurus. O jei atsižvelgsime į tai, kad užkietėjęs rūkalius per dieną surūko po pakelį, tai rūkydamas lenkiškas cigaretes per mėnesį jis gali sutaupyti 21 eurą. Na, o malonus savaitgalio apsipirkimo turo siurprizas – pilnas bakas benzino po 1,1 euro už litrą, o Lietuvos degalinėse šviečiantis ekranas informuoja vairuotojus apie 1,5 euro. Tai yra, ant 60 litrų bako sutaupoma iš karto 24 eurai.

Grįždami su žmona diskutavome ir lyginome pragyvenimo lygį kaimyninėse ES šalyse – Lietuvoje ir Lenkijoje. Nuo 2022 metų sausio 1 dienos minimalus atlyginimas Lietuvoje yra 500 eurų (neto), o Lenkijoje – 2164 zlotai (480 eurų). Bet įvertinus maisto ir būtiniausių prekių kainų skirtumą, išeina, kad Lenkijoje "gyvenimas geresnis". Ir visa tai – dėka paprasto Lenkijos vyriausybės sprendimo taikyti nulinį PVM. Kas tai, jei ne rūpestis savo žmonėmis?

Grįždami klausėmės žinių per Lenkijos radiją. Diktorė pranešė apie Lenkijos vyriausybės planus pensininkams mokėti ne tik 13, bet ir 14 pensiją.

O mūsų link judėjo autokolonas su lietuviškais numeriais – ​​tų, kurie šį šeštadienio rytą atsikėlė vėliau už mus. Tačiau prekybos centrai Lenkijoje dirba beveik iki vidurnakčio ir laukia lietuvių net šventinį trečiadienį – vasario 16-ąją – 1918 metų Nepriklausomybės akto pasirašymo dieną.

Užuot plojus rankomis po "balkonėliu", iš kurio vaikščiojanti mumija šauks patriotinius šūkius, ar ne geriau nuvykti pas kaimynus lenkus pigios Krokuvos dešros?

Autoriaus nuomonė gali sutapti su redakcijos pozicija.