Nuogąstaujama, kad LR Seimo pirmininkė taip gali būti Rusijos Federacijos valstybės paslaptis

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/nuoga... 2021-11-14 05:32:00, skaitė 400, komentavo 4

Nuogąstaujama, kad LR Seimo pirmininkė taip gali būti Rusijos Federacijos valstybės paslaptis

LR Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen ir Oficiali Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, Laisvės kovų dalyvė D. Grybauskaitė.

Keli piliečių referendumo iniciatyvinės grupės, įregistruotos 2021 m. birželio 29 d. LR VRK sprendimu Nr.Sp-170, nariai nutarė išsiaiškinti dėl Landsbergių bendruomenės planuojamos prezidentės (vietoj dabartinio šalies vadovo Gitano Nausėdos), dabartinės Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen biografijos.

„Lietuvos žmonės turi teisę žinoti išsamias valstybės vadovų biografijas“, - teigiama besikreipusiųjų rašte į šiuo metu teisiamos liberalų partijos pirmininkę V. Čmilytę-Nielsen.

Moters prašoma pateikti visą dominančią informaciją apie jos gyvenimo kelią, kurio tam tikri epizodai yra nežinomi ir tik nuspėjami, bei viešai komentuojami viešojoje erdvėje.

Besikreipę į V. Čmilytę-Nielsen vyrai nuogąstauja, kad neatsitiktų lygiai taip pat, kaip yra atsitikę su Lietuvos prezidente, Laisvės kovų dalyve Dalia Grybauskaite, kuri yra oficiali Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, ir tai jai nesutrukdė net dešimt metų vadovauti Lietuvos teritorijai.

skirt.png

Su visu minėtu kreipimusi galima susipažinti čia:

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen

Piliečių referendumo iniciatyvinės grupės, įregistruotos 2021-06-29 LR VRK sprendimu Nr.Sp-170, nariai – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Audrius Butkevičius, Bronislovas Genzelis, Eimantas Grakauskas, Egidijus Klumbys, Zigmas Vaišvila

PRAŠYMAS dėl INFORMACIJOS PATEIKIMO

2021 m. lapkričio 13 d. Vilnius

Seimui neįvykdžius 2020-07-30 LR Konstitucinio Teismo nutarimo Nr. KT135-N11/2020, nuo 2021-07-01 Lietuvos Respublikos piliečiams atsirado grėsmė netekti referendumo teisės.

2021-06-29 LR VRK sprendimu Nr.Sp-170 įregistruota Piliečių referendumo iniciatyvinė grupė dėl privalomojo referendumo dėl LR įstatymo dėl LR Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo priėmimo šią konstitucinę piliečių teisę apgynė teisme – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2021-07-14 sprendimu byloje Nr.R-11-552/2021 nustatė, kad ši konstitucinė piliečių teisė ginama, tiesiogiai taikant LR Konstituciją, o piliečiai turi teisę ją ginti teisme.

2021-10-20 Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartimi byloje Nr.R-14-1062/2021 nurodytas teismo sprendimas liko nepakeistas.

2021-07-05 raštu LR VRK Jums pranešė apie 2021-06-29 LR VRK sprendimą Nr.Sp-170, tačiau Jūs iki šiol neįvykdėte LR Seimo Pirmininko pareigos apie šią įregistruotą referendumo iniciatyvą paskelbti artimiausiame plenariniame LR Seimo posėdyje, neatsakote ir į mūsų kreipimusis dėl šio klausimo.

Europarlamento narys Andrius Kubilius viešai paskelbė, kad Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda netinkamai vykdo šias pareigas, ir nurodė, kad Jūs, Viktorija Čmilytė-Nielsen, esate tinkamiausia kandidatė būti Respublikos Prezidentu.

Nuo šios kadencijos Seimo darbo pradžios praėjo metai, tačiau viešai skelbiamoje Jūsų, LR Seimo Pirmininkės, biografijoje nėra išsamių duomenų, kuriuos skelbti reikalauja teisės aktai.

Lietuvos žmonės turi teisę žinoti išsamias valstybės vadovų biografijas. Ypač skaudi mūsų Tautos patirtis yra dėl buvusios Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, kurią pasiūlė Vytautas Landsbergis ir kurios oficiali Lietuvos Prezidentės biografija buvo ne kartą keičiama, o 2015 m. paaiškėjo, kad duomenys apie Dalią Grybauskaitę iki šiol yra Rusijos Federacijos valstybės paslaptis.

LR VSD ir AOTD prie LR KAM „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimuose“ Rusijos Federacija skelbiama didžiausia grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Svarbių išdėstytų aplinkybių ir įstatymo pagrindu prašome Jus:

1. Paaiškinti, kodėl Jūs iki šiol neįvykdėte LR Seimo Pirmininkės pareigos apie 2021-06-29 LR VRK sprendimu Nr.Sp-170 įregistruotą referendumo iniciatyvą paskelbti artimiausiame plenariniame LR Seimo posėdyje ir kodėl neatsakote į mūsų kreipimusis dėl šio klausimo?

2. Pateikti informaciją, kada Jūsų vadovaujamas LR Seimas įvykdys 2020-07-30 LR Konstitucinio Teismo nutarimą Nr. KT135-N11/2020 ir dėl kokių priežasčių jis neįvykdytas?

3. Pateikti ir viešai paskelbti išsamią ir visapusišką Jūsų, LR Seimo Pirmininkės, biografiją, taip pat Jūsų tėvo ir senelio karinės tarnybos ir/ar tarnybos specialiosiose tarnybose aplinkybes.

Pagarbiai,

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Audrius Butkevičius, Bronislovas Genzelis, Eimantas Grakauskas, Egidijus Klumbys, Zigmas Vaišvila