Landsbergis ragina Jungtines Tautas šalinti iš savo eilių pseudo valstybes – Baltarusiją su Rusija

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/lands... 2021-11-14 05:42:00, skaitė 267, komentavo 19

Landsbergis ragina Jungtines Tautas šalinti iš savo eilių pseudo valstybes – Baltarusiją su Rusija

Tęsiantis karui Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, dviejų Sąjūdžių įkūrėjas, Žmonių partijos partriarchas, jau daugelį metų niekaip jo kolegų nesugebamas įprezidentinti Vytautas Landsbergis teigia, kad Lietuva gerai tvarkosi su situacija, o tariamo Baltarusijos prezidento Aleksando Lukašenkos veiksmai prie Lietuvos ir Lenkijos sienų turi būti įvardyti kaip nusikaltimai žmonijai.

„Lietuva tvarkosi neblogai, bet ji viena negali susitvarkyti. Lietuvos sėkmė yra ta, kad ji jau yra ne viena ir yra atsiradę pakankamai supratimo, ko anksčiau mes nematydavom, kad tai ne Lietuvos problema, tai Europos Sąjungos problema, užpultoji šalis yra Europos Sąjunga“, - atskleidė patriarchas, skelbiama valstybinio transliuotojo publikacijoje „Vytautas Landsbergis apie hibridinę ataką prieš Lietuvą ir Lenkiją: tai turi būti įvardyta kaip nusikaltimas žmonijai“.

V. Landsbergis nurodė, kad dabar reikia laukti, ar Europos Sąjunga atsakys į A. Lukašenkos ir už jo stovinčio Rusijos prezidento Vladimiro Putino veiksmus.

Pasak politiko, labai rimtas žingsnis yra ir tai, kad Lietuvos ir 16 kitų Europos parlamentų komitetų pirmininkai kreipėsi į Europos Sąjungos ir NATO vadovus, siūlydami inicijuoti tarptautinį teismo procesą prieš A. Lukašenką dėl režimo elgesio su migrantais.

„Galų gale aš išgirdau, kad formuluojami kaltinimai ir tai turėtų būti tarptautiniai kaltinimai A. Lukašenkai, galbūt ir V. Putinui, bet kadangi Europą neišdrįs jo apkaltinti, tai tegul apkaltina nors A. Lukašenką, kuris tyčia kelia humanitarinę krizę ir provokuoja, organizuoja nusikaltimą žmogiškumui tarptautiniu mastu“, - valstybiniam transliuotojui mintis išdėstė V. Landsbergis.

Žmonių partijos garbės pirmininko teigimu, „tai yra labai nežmoniškas naujas kariavimo būdas ir jį reikia įvardyti kuo greičiau“.

„Aš manau, kad tai reikia įvardyti kaip nusikaltimą žmonijai“, - idėją suformulavo V. Landsbergis.

Jis pasufleravo, kad „Jungtinės Tautos turėtų šalinti iš savo eilių tokias pseudo valstybes“.