Koordinuotų misijų sučiupti pažeidėjai bus griežtai baudžiami – tai turi žinoti kiekvienas

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/koord... 2021-11-12 15:30:00, skaitė 455, komentavo 9

Koordinuotų misijų sučiupti pažeidėjai bus griežtai baudžiami – tai turi žinoti kiekvienas

Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė (kairėje). Nuotr. facebook.com

Kaip laikomasi nustatytų COVID-19 ribojimų, lapkričio–gruodžio mėn. tikrins į vieną komandą susibūrusios atsakingos institucijos. Apie tai skelbiama Vyriausybės pranešime visuomenei „Koordinuotos misijos tikrins, kaip laikomasi COVID-19 saugumo reikalavimų“.

Misijose dalyvauja Valstybinė darbo inspekcija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir Lietuvos policija. Pirmoji misija vyks lapkričio 12–17 dienomis.

Koordinuotų COVID-19 ribojimų patikrinimų misijų tikslas – sukurti geresnes prielaidas laikytis Vyriausybės nustatytų reikalavimų.

Patikrinimų vietos numatytos remiantis turimais duomenimis apie didžiausią epidemiologinę riziką turinčias vietas, fiksuojamus židinius, vietas, kuriose sistemiškai nesilaikoma ribojimų, taip pat vietas, apie kurias dėl ribojimų nesilaikymo praneša gyventojai.

Misijų metu bus tikrinama: ar laikomasi Galimybių paso reikalavimo, ar asmuo naudojasi jam priklausančiu Galimybių pasu, ar atliekami periodiniai testai darbuotojams, kuriems privaloma testuotis pagal Vyriausybės reikalavimus, ar laikomasi ploto ribojimo reikalavimų vietose, kuriose Galimybių pasas nėra reikalingas, ir kitų nustatytų ribojimų laikymasis.

Nesilaikantys nustatytų reikalavimų, bus griežtai baudžiami. Vyriausybė primygtinai dar kartą ragina savanoriškai vakcinuotis nuo Covid-19 ligos visus, kurie to nepadarė iki šiol.