Dulkys perspėjo tuos, kurie nori išsisukti nuo skiepo, prisidengdami įvairiomis alergijomis

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/dulky... 2021-11-10 19:37:00, skaitė 367, komentavo 5

Dulkys perspėjo tuos, kurie nori išsisukti nuo skiepo, prisidengdami įvairiomis alergijomis

Lietuvois operacijų vadovas, Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys perspėjo visus, kurie nori išvengti vakcinos nuo koronaviruso prisidengiant alergija maisto produktams, vabzdžiams ar geriamiems vaistams.

„Alergija maisto produktams, vabzdžiams ar geriamiems vaistams nėra kontraindikacija skiepijimui nuo COVID-19 ligos“, - skelbia A. Dulkio vadovaujama ministerija.

Išsitirti dėl galimos alergijos prieš vakcinaciją nuo COVID-19 ligos turėtų gyventojai, kuriems anksčiau pasireiškė staigi alerginė reakcija po kitų vakcinų arba po pirmos COVID-19 vakcinos dozės, ragina ministerija.

„Turintys alergiją tam tikriems maisto produktams, vabzdžiams arba geriamiems vaistams gali būti skiepijami COVID-19 vakcinomis be alergologinio ištyrimo, nes šių vakcinų sudėtyje nėra įprastas alergijas sukeliančių medžiagų. Tokias rekomendacijas pateikė Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugija. Anafilaksija, arba staigi išplitusi alerginė reakcija, itin retais atvejais gali ištikti per pirmas keturias valandas po vakcinos suleidimo. Ji pasireiškia odos dilgėliniu bėrimu, tinimu, dusuliu, kraujo spaudimo sumažėjimu. Per visą vakcinacijos nuo COVID-19 ligos laikotarpį Lietuvoje užregistruoti keturi anafilaksijos atvejai. Jeigu pacientui buvo pasireiškusi anafilaksija po COVID-19 vakcinos arba po bet kurios kitos vakcinos, serumo ar kito leidžiamo vaisto injekcijos, jis turėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris išrašys siuntimą alergologiniam tyrimui. Nustačius alergiją kuriai nors iš COVID-19 vakcinos sudedamųjų dalių, paciento ligos istorijoje bus įrašyta kontraindikacija vakcinacijai nuo COVID-19 ligos. Gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo konsultacija prieš vakcinaciją nuo COVID-19 ligos taip pat rekomenduojama žmonėms, sergantiems odos ar sistemine mastocitoze. Asmenys, kurie patyrė anafilaksiją ar kito tipo alergines reakcijas nuo geriamų vaistų, maisto, vabzdžių nuodų, latekso, įkvepiamų alergenų, nedokumentuotas ar nepageidaujamas reakcijas į kitas vakcinas gali būti skiepijami COVID-19 vakcina be alergologinio ištyrimo. Nei vienoje iš šiuo metu naudojamų COVID-19 vakcinų nėra baltymo – latekso, kiaušinio, mielių, žuvies ar kito baltymo, galinčio sukelti ūmines alergines reakcijas“, - informuoja A. Dulkio vadovaujama įstaiga.

Ekspertai.eu primena, kad A. Dulkys neseniai yra sugalvojęs, kad Lietuvoje statistiniai vienetai greitu laiku turėtų būti vakcinuojami kas keturis mėnesius, t.y. kiekvienais metais žmogus turėtų gauti mažiausiai tris dozes vaisto į petį nuo Covid-19 ligos.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad A. Dulkys jau keletą mėnesių iš eilės, nuo liepos 20 d. nesugeba pateikti informacijos dėl slapta mokamų pinigų nuomonės formuotojams, nuo liepos 24 d. nesugeba į klausimus dėl skiepijami kūdikių nuo hepatito B, nuo rugpjūčio 26 d. nesugeba atsakyti klausimus dėl karantinavimosi tvarkų mokyklose ir dėl medicininės įrangos COVID-19 Delta atmainai nustatyti ir t.t. ir pan.