G. Nausėda tęsia kovą su nesivakcinavimo priežastimis ir kviečia visus nevengti vaisto į petį

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/gnaus... 2021-11-04 14:31:00, skaitė 349, komentavo 4

G. Nausėda tęsia kovą su nesivakcinavimo priežastimis ir kviečia visus nevengti vaisto į petį

G. Nausėda. Nuotr. prezidentas.lt

Šalies vadovas Gitanas Nausėda grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymą, siūlydamas jį laikyti nepriimtu.

Vyriausybės inicijuotu ir Seimo priimtu įstatymu nuo gruodžio 1 d. atsisakoma iš valstybės biudžeto lėšų apmokėti darbuotojų privalomą periodinį testavimą, numatant, kad už testavimą moka darbuotojas arba darbdavys.

Tačiau G. Nausėda pabrėžė, kad įstatyme numatytas reguliavimas gali reikšmingai pabloginti privalomojo sveikatos tikrinimo – testavimo dėl užkrečiamosios COVID-19 ligos – prieinamumą ir žmonių motyvaciją atlikti šiuos tyrimus.

„Tai reikšmingai sumažintų privalomai tikrintis sveikatą dėl užkrečiamosios ligos turinčių darbuotojų skaičių ir lemtų pavėluotą COVID-19 ligos diagnostiką ir nekontroliuojamą plitimą“, - atskleidė valstybės lyderis.

Pasak vyriškio, „vienintelis kelias pandemijai valdyti – taiklus testavimas ir aktyvus skiepijimosi skatinimas“.

Jo teigimu, testavimo ir skiepijimo negalima priešpriešinti vienas kitam.

„Tai – kartu veikiančios priemonės, todėl skiepijimas turi būti skatinamas, o testavimo prieinamumas – užtikrintas“, - teigia šalies vadovas ir ragino neapsigauti, ieškant lengvų, bet nepagrįstų sprendimų.

Ji dar kartą pakvietė kovoti su nesivakcinavimo priežastimis.

„Venkime visuomenę skaldančių, pasitikėjimą valstybe mažinančių praktikų. Kovokime su nesiskiepijimo priežastimis, didinkime žmonių sąmoningumą“, – nurodė G. Nausėda.

Šalies vadovas paragino visus to dar nepadariusius išsivakcinuoti.

„Skiepai saugūs ir naudingi: vakcinos Lietuvoje jau išgelbėjo nuo mirties ir apsaugojo nuo sunkios ligos tūkstančius žmonių. Pasiskiepykite. Aš ir mano šeimos nariai netrukus skiepysimės trečiu skiepu. Netikiu prievarta, bet tikiu mūsų – lietuvių sąmoningumu ir vienybe. Pasiskiepykite ir paraginkite skiepytis savo artimuosius“, - kreipėsi į Lietuvos žmones G. Nausėda.

Keliomis dienomis anksčiau G. Nausėda ragino kuo labiau vakcinuoti ne tik senelius, tėvus, brolius, seseris, artimiausius draugus, bet ir vaikus.

Valstybės lyderio manymu, tik išvaicinavus kuo daugiau vaikų, juos galima apsaugoti nuo Covid-19 ligos.