Valstybės saugumo departamentas atskleidė savo įsivaizdavimus

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/valst... 2021-03-10 13:40:00, skaitė 1205, komentavo 11

Valstybės saugumo departamentas atskleidė savo įsivaizdavimus

VSD lyderis Darius Jauniškis ir jo komendos atsakymas.

Dezinformacija – tai žodis, kuris Lietuvos teritoriją administruojančiųjų lūpose itin išpopuliarėjo pasaulinės koronaviruso pandemijos metu. Šiuo metu virš Lietuvos kybo ne tik hibridinės Rusijos, Kinijos, Baltarusijos grėsmės ir atakuoja nematomas priešas koronavirusas.

Pranešama, kad tiek išorės, tiek ir vidaus priešai nuolatos rengia ir dezinformacines atakas prieš Lietuvą ir jos žmones.

O mūsų valdžia kiekvieną dieną daro viską, kad apgintų gyventojus nuo šių pavojingų dezinformacinių atakų.

Tačiau, kai tų pačių skelbėjų apie dezinformacines atakas paprašoma konkretizuoti ir pateikti užfiksuotus tų atakų tęstinius sąrašus, kalba baigiasi labai greitai ir tik apsiribojama keliomis bendromis frazėmis, kad tos atakos yra ir tiek.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė taip pat ne išimtis išimtis. Moteris ryžtingai kalbėjo, kad įdėmiai stebi tas informacines atakas ir į jas reaguoja, paprašyta pateikti platesnę informaciją, kaip tos atakos atrodo, kiek jų iš viso buvo, nieko konkretaus pasakyti negalėjo.

Ministrė tik informavo, kad „Vidaus reikalų ministerija nevykdo dezinformacijos viešojoje erdvėje stebėsenos ir jos analizės bei informacinių šaltinių, kurie keltų grėsmes valstybės nacionaliniam saugumui, identifikavimo“.

„Šiuo klausimu prašome kreiptis į Valstybės saugumo departamentą“, - nukreipė A. Bilotaitė (apie tai skelbėme publikacijoje „Vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę ištiko bėda – dezinformacinių atakų sąrašo pateikti negali“).

Taip ir buvo padaryta – kreiptasi į Valstybės saugumo departamentą (VSD).

Tačiau ir VSD, apie minėtas dezinformacines atakas suteikti daugiau informacijos praktiškai negalėjo, o institucijos atsakymas labiau skambėjo humoristiškai.

„Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie KAM įdomiausius ir vaizdžiausius dezinformacijos atvejus įdeda į viešą metinį grėsmių vertinimą, kad būtų galima įsivaizduoti, kaip tai daroma.

Šiais metais buvo įdėti pavyzdžiai, kaip dezinformacijai platinti buvo sukurtas Lietuvos kriminalinės policijos biuro svetainę imituojantis portalas, kuriame platintos melagienos apie nebūtus ekstremistus iš Lenkijos ir pan.

Dezinformacijos ir melagienų yra pilnas internetas ir socialiniai tinklai. Pavyzdžiui, šiuo metu populiaru skleisti melagienas apie vakcinas. Tarkime, neseniai buvo pasklidusi melagiena, kad buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė neva nesiskiepijo, nors ji pati aiškiai teigia, kad skiepijosi nuo COVID-19.

Taigi visų melagienų pavyzdžių surinkti jums negalėtume, nes tai yra kasdien vykstantis procesas, tačiau šie pavyzdžiai leidžia įsivaizduoti, kas tai yra“, - apie savo įsivaizdavimus informavo LR VSD Strateginės komunikacijos skyrius.

Jūsų dėmesiui kovo 9 d. „PressJazz TV“ laidos „2K+“ fragmentas – žiūrėti čia:

priesai-01.png

Visus „PressJazz TV“ laidos „2K+“ įrašus rasite ČIA.