Rusijos gynybos pramonės naujovės parodoje Emyratuose

Autorius: Aleksandras Chrolenko Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2021-02-23 14:49:00, skaitė 1071, komentavo 3

Rusijos gynybos pramonės naujovės parodoje Emyratuose

Rusija kontroliuoja maždaug trečdalį pasaulio ginklų rinkos, ir pristato pagrindines gynybos pramonės naujoves didžiausioje tarptautinėje gynybos parodoje "IDEX 2021" Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje vasario 21-25 dienomis

Vienintelė Rusijos ekspozicija ginklų salone "IDEX 2021" užima apie 1200 kv. metrų ir talpina daugiau nei 400 karinės technikos pavyzdžių. Tai galingi argumentai ginče su aukštųjų technologijų priešininku, geriausi atsakai į šiuolaikines grėsmes ir saugumo iššūkius sausumoje, jūroje ir ore (įskaitant smogiamųjų dronų neutralizavimą).

Abu Dabyje pirmą kartą užsienyje vyks naujausio Rusijos tanko T-14 "Armata", vienintelio pasaulyje trečiosios pokarinės kartos tanko, prezentacija. Mašina turi aukščiausią apsaugos nuo didelio tikslumo ginklų laipsnį, gali integruotis į taktinės jungties valdymo automatinę sistemą, buvo išbandyta bepiločiu režimu. Anksčiau Sputnik pranešė apie T-14 eksporto perspektyvas. Užsienio ekspertai galimais tanko "Armata Armata" pirkėjais vadina Indiją, Kiniją, Jungtinius Arabų Emyratus, Egiptą ir Alžyrą. Parodoje "IDEX-2021", be naujausio tanko, koncernas "Uralvagonzavod" turi dar vieną premjerą — universalią šarvuotą inžinerinę mašiną.

Pirmą kartą regione pristatomi: šarvuotis ir pėstininkų kovos mašina, pagaminti unifikuotos ratinės platformos "Bumerang" pagrindu, tolimojo nuotolio zenitinių raketų sistema "Antej-4000" ir naujausias vidutinio nuotolio zenitinių raketų kompleksas "Viking".

Rusijos gynybos pramonės kompleksas dinamiškai plėtoja nepilotuojamų aparatų tematiką. "Rosoboroneksport" pasaulio rinkoje sėkmingai reklamuoja žvalgibinį smogiamąjį kompleksą "Orion-E", kuris laikomas Turkijos "Bayaraktar TB-2" "klasioku" ir labai domina užsienio specialistus. Abu Dabyje taip pat pateikiama medžiaga apie garsųjį Rusijos nepilotuojamą kompleksą "Orlan-10E".

Artimieji Rytai ir Šiaurės Afrika yra pagrindiniai ginklų klientai rinkoje, jiems atitenka bevek trečdalis visos rinkos apimties. Rusijos ginklai čia gerai žinomi ir yra labai paklausūs. "Rostech" generalinio direktoriaus Sergejaus Čemezovo duomenimis, 2020 m. regiono šalims atitiko daugiau nei 50% visų "Rosoboroneksporto" tiekimų. "IDEX" yra svarbiausia tarptautinė platforma keistis patirtimi ir technologijomis, naujų partnerystės ryšių formavimui.

Nesunaikinama šarvuotoji technika

Iš Rusijos šarvuotų mašinų Abu Dabyje pristatomi modernus tankas T-90MS, modernizuotas tankas T-72 ir tankų palaikymo kovinė mašina (BMPT), "Taifun" ir "Tornado" šeimų šarvuotų automobilių modeliai. Koncerno "Uralvagonzavod" ekspozicijoje taip pat yra sunkiųjų liepsnosvaidžių sistema TOS-1A, 155 mm kalibro savaeigė haubica 2S19M1-155, įvairūs nuotolinio valdymo koviniai moduliai su nuo 7,62 mm iki 57 mm kalibro kulkosvaidžių- patrankų ginkluote.

Anksčiau paminėta universali šarvuota inžinerinė mašina yra įdomi tuo, kad ji skirta inžinerijos darbams kovos sąlygomis ir tuo atveju, jei priešas naudoja masinio naikinimo ginklus. Naujovė sujungė savyje iš karto trijų inžinerinių mašinų galimybes: šarvuotos remonto ir evakuacijos mašinos, inžinerinės mašinos, skirtos daryti praėjimus griuvėsiuose, ir šarvuotos išminavimo mašinos.

Koncerno "Uralvagonzavod" produkcija tradiciškai yra labai paklausi tarptautinėje ginklų rinkoje. Neseniai koncerno generalinis direktorius Aleksandras Potapovas pabrėžė: "Mes tikimės didelio susidomėjimo parodoje pateiktais pavyzdžiais iš Artimųjų Rytų, Afrikos ir Azijos bei Ramiojo vandenyno regiono šalių pusės. Visoms gynybos pramonės įmonėms "IDEX" nuolat yra viena iš svarbiausių parodų, ir mūsų produkcija tradiciškai užima joje deramą vietą".

Nepilotuojami bestseleriai

Šiandien Rusija turi visą eilę efektyvių žvalgibinių ir smogiamųjų bepiločių orlaivių (įskaitant šaudmenis -"kamikadzė"). Pasaulinėje ginklų rinkoje yra didelis susidomėjimas tokiais gaminiais. Rusijos gamintojai pasiekė žymios sėkmės kurdami "baražuojančius šovinius", kurie kai kuriomis savybėmis aplenkia užsienio konkurentus.

Sirijoje išbandyti smogiamieji bepiločiai "KUB" ir "Lancet" yra žymiai pigesni nei valdomos raketos ir praktiškai nematomi radarams. Vyksta nepilotuojamo "Korsar" bandomoji eksploatacija kariuomenėje, ir pagrindinis konstravimo biuro "Luch" gamintojas jau yra pasirengęs pradėti masinę gamybą, įskaitant eksportuojamą "Korsar-E" versiją. Atkreipkime dėmesį, kad bepiločių sukurimui naudojamos tik Rusijos bazė ir komponentai, o tai garantuoja aukšto lygio apsaugą nuo neteisėto išorinio kišimosi į technikos veikimą ir nepriklausomybę nuo eksporto tiekimo.

Rusijos prioritetas yra aprūpinti bepiločiais įvairius Rusijos kariuomenės tipus, tačiau didelė paklausa pasaulio rinkoje jau šiandien garantuoja tarptautinę komercinę Rusijos gynybos pramonės komplekso produkcijos sėkmę.

Neprieinamos oro gynybos sistemos

Abu Dabyje "Rosoboroneksport" pirmą kartą rodo oro gynybos sistemą "Antej-4000", zenitinių raketų kompleksą "Viking" ir zenitinių raketų kompleksą "Tor-E2". Taip pat pristatomos unikalios oro gynybos sistemos — S-400 "Triumf" ir zenitinių raketų kompleksas "Tor-M2KM", antidronų kompleksas "Kupol-PRO".

Kad suprastų technologinį lygį, zenitinių raketų kompleksas "Viking" yra komplekso "Buk-M3" (kuris visai neseniai pradėtas eksploatuoti Rusijos armijoje) eksporto versija. Palyginti su gerai žinomu "Buk-M2" kompleksu, šaudymo nuotolis padidintas pusantro karto (iki 65 km), o vienu metu apšaudomų taikinių skaičius padidintas iki šešių (kiekvienam savaeigiam įrenginiui). Parengtų paleidimui valdomų zenitinių raketų, esančių dviejų kovinių vienetų šaudymo pozicijoje, skaičius padidėjo nuo 8 iki 18. "Viking" buvo sukurtas atsižvelgiant į pasaulinės rinkos reikalavimus, ir jo techninės savybės leidžia kompleksą maksimaliai pritaikyta užsienio klientų prioritetams. "Viking" vadavietė yra susieta su standartine radarų stotimi ir su kitais radarais (įskaitant užsienio gamybos radarus). Numatoma galimybė savarankiškai naudoti šaudymo vienetus ir net atskirus savaeigius šaudymo įrenginius, o tai padidina bendrą ginamą plotą ir pridengiamų objektų skaičių.

Rusijos stende Abu Dabyje taip pat pristatomi aviacijos technikos modeliai — daugiatikslio supermanevringo naikintuvo Su-35 ir sraigtasparnio Mi-38T, galinčių žymiai padidinti bet kurios šalies aviacijos grupės kovinį potencialą. "IDEX 2021" metu "Rosoboroneksport" specialistai surengs derybas su Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos karinės-politinės vadovybės bei verslo bendruomenės atstovais. Parodos atidarymo išvakarėse Pakistanas ir Rusija gynybos srityje pasirašė keletą sutarčių, Islamabadas gaus Rusijos oro gynybos sistemas ir prieštankinius kompleksus. "Rosoboroneksport" užsakymų portfelyje yra sutartys 50 mlrd. dolerių sumai. Aukštųjų technologijų ir tobulas Rusijos ginklas tęsia pergalingą žygį po planetą.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija