Atvykti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių leista 768 Baltarusijos piliečiams

Autorius: Alkas.lt Šaltinis: http://alkas.lt/2020/12/28/atv... 2020-12-29 00:58:00, skaitė 478, komentavo 4

Atvykti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių leista 768 Baltarusijos piliečiams

Baltarusija | vrm.lt

Vidaus reikalų ministro įsakymu nuo rugpjūčio 11 d iki gruodžio 28 d. yra išduota 768 leidimų Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvą ypatingais humanitariniais tikslais, iš jų  – 353 Baltarusijos piliečiai jau yra Lietuvoje, be to, 76 Baltarusijos piliečiai pasiprašė prieglobsčio.

Toks vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių (pvz. dėl susiklosčiusių politinių aplinkybių ar kitokių grėsmių). Tokie leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

„Nuo rinkimų Baltarusijoje jau praėjo daugiau nei 4 mėnesiai, žmonės iki šiol prašo leidimų atvykti į Lietuvą, auga ir skaičius tų, kurie prašo politinio prieglobsčio. Vadinasi šie žmonės nori Lietuvoje pasilikti ilgam ir čia kurti savo gyvenimą“, – sako reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Lietuva nuo rugpjūčio 11 d. taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Jiems yra privaloma atskirtis.

Baltarusijos piliečiai, siekiantys atvykti į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, turi kreiptis į Lietuvos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti ypatingas humanitarines priežastis patvirtinantį pranešimą. Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos.

Be kita ko, Baltarusijos piliečiai, jeigu jie jaučiasi persekiojami arba kyla reali grėsmė jų saugumui ir gyvybei, gali atvykti į Lietuvą ir pateikti prašymą suteikti prieglobstį. Užsieniečiai prašymus suteikti prieglobstį gali pateikti pasienio kontrolės punktui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ar Migracijos departamentui. Išnagrinėjus prieglobsčio prašymą suteikiama viena iš prieglobsčio formų – pabėgėlio statusas arba papildoma apsauga bei išduodamas leidimas gyventi Lietuvoje.