PSO ekspertas patarė, kaip išeiti iš saviizoliacijos

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2... 2020-05-08 18:33:00, skaitė 804, komentavo 3

PSO ekspertas patarė, kaip išeiti iš saviizoliacijos

Jis palygino saviizoliacijos laikotarpio pabaigą su stresinėmis situacijomis, kai keičiasi įprastas žmogaus gyvenimo būdas — persikraustymas, darbo pakeitimas, atostogos

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Išeidami iš saviizoliacijos sušvelninus ribojamąsias priemones, žmonės neturėtų pamiršti, kad COVID-19 pandemija dar nepasibaigė, ir būtina atidžiai stebėti savo sveikatą, interviu RIA Novosti sakė Vladimiras Pozniakas, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Psichikos sveikatos ir priklausomybių departamento specialistas.

Ekspertas palygino saviizoliacijos laikotarpio pabaigą su stresinėmis situacijomis, kai keičiasi įprastas žmogaus gyvenimo būdas — persikraustymas, darbo pakeitimas, atostogos. Tokiais atvejais svarbu labai saugoti sveikatą ir prireikus kreiptis pagalbos.

"Taip pat labai svarbu nepriimti karantino švelninimo kaip galimybės greitai ir su kaupu kompensuoti viską, ko trūko saviizoliacijos metu", — teigė jis.

Anot jo, svarbu atsižvelgti į likusius pavojus, laikytis fizinio atstumo, apriboti socialinius kontaktus.

"Ir visa tai turėtų vykti palaipsniui, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir turimas galimybes. Kai kuriose šalyse šis perėjimas vykdomas trumpinant darbo savaitę, plečiant darbo iš namų galimybes. Yra daugybė priemonių šiam perėjimui palengvinti. Tačiau to rezultatus galima pamatyti tik po 10–14 dienų. Todėl reikalinga gera stebėjimo sistema", — pridūrė jis.

PSO ekspertas pabrėžė, kad visos priemonės apribojimams sušvelninti turėtų būti įdiegtos palaipsniui, stebint rezultatus ir tinkamai informuojant gyventojus, kad būtų išvengta rizikingo žmonių elgesio ar nepagrįsto saviizoliacijos tęsimo.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 245 tūkst. žmonių.