Karantinas baigiasi. Kur keliauti atostogų?

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/satires... 2020-05-03 04:45:00, skaitė 973, komentavo 1

Karantinas baigiasi. Kur keliauti atostogų?

Lietuvos valdžia vis labiau švelnina karantino sąlygas. Su kaimyninėmis valstybėmis jau sutarta dėl galimos sienų atidarymo datos. Viskas rodo, kad koronaviruso pandemija artėja į pabaigą. Valdžiai pavyko pažaboti klastingą virusą.

Tiesa, kaip sako epidemiologai, atsipalaiduoti dar per anksti. Rudenį galima antroji COVID-19 banga. Taigi, reikia laikytis būtiniausių atsargumo priemonių ir, atsiradus pirmiesiems nerimą keliantiems simptomams, kreiptis į gydytoją.

— Na, ką, Mariau, atrodo, baigiasi mūsų karantininės kančios? Štai ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, pasitaręs su savo kolegomis iš Latvijos ir Estijos, teigia, kad nuo gegužės vidurio gal atidarys sienas tarp mūsų šalių.

— Taip, aš labai džiaugiuosi. Nes mano tėvai gyvena Latvijoje ir aš jų nemačiau beveik du mėnesius. Norėčiau greičiau juos aplankyti. Jie jau pagyvenę senjorai, o dabar artėja sodininkystės sezonas ir turime važiuoti jiems padėti.

— O mes su šeima pastaraisiais metais įpratę atostogauti Jūrmaloje. Ir kaip tik birželio pradžioje paprastai porai savaičių išvykstame į Latvijos pajūrį.

— O kodėl Jūrmaloje, o ne Palangoje ar Nidoje? Juk mūsų Lietuvos kurortai savo gamta ir smėlio kopų grožiu visai ne prastesni už latvių.

— Viskas dėl kainų, kurios labai skiriasi. Mūsų viešbučių ir svečių namų savininkai pajūryje dar nesuprato, kaip konkuruoti dėl kliento-turisto. O kavinių ir restoranų savininkai toje pačioje Palangoje, jau neminint Nidos, taip pakėlė kainas, kad kartais pasibaisėju. Kibino kaina siekia 5–6 eurus! Tai tikras apiplėšimas! Net Prancūzijos Rivjeroje galima pigiau pailsėti nei gimtuosiuose Lietuvos kurortuose.

— Deja, bet čia tu teisus. Anksčiau vietinis turizmas buvo skirtas neturtingiesiems, bet šiandien tik turtingiesiems. Ir kai mūsų prezidentas Gitanas Nausėda dėl koronaviruso pandemijos ragina šiais metais vasaros atostogas Lietuvos kurortuose leisti, tai mane juokina. Ar jis nors žino, kiek šiandien kainuoja savaitės atostogos Lietuvos kurortuose?

— Štai kodėl daugelis lietuvių šiandien ilsisi pas kaimynus Jūrmaloje. Anksčiau šis kurortas buvo kone vien rusiškas. Šou verslo žvaigždės už didelius pinigus prisipirko vilų Jūrmaloje. Ir visas Maskvos elitas susirinkdavo į dainų ir humoro festivalius. Ar įsivaizduoji, kokie pinigai ten sukosi? Kai Latvijos valdžia uždarė šią krautuvėlę, rusų Jūrmaloje tapo kelis kartus mažiau, o viešbučių ir restoranų savininkams teko nuleisti kainas.

Taigi, dabar jie išgyvena tik turistų iš kaimyninių šalių sąskaita. Verslo įstatymas yra toks, kad turistas važiuos ten, kur pigiau, o paslaugos ir gamta tie patys. Pavyzdžiui, į Mozūrijos ežerus Lenkijoje važiuoti ne toliau nei į Klaipėdos kraštą, todėl tiek daug žvejų pradėjo važinėti pas lenkus. Ir dabar tegul mūsų turizmo pramonės verslininkai pagalvoja apie tai turizmo sezono, kuris tradiciškai prasideda gegužę, išvakarėse.