Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/prezid... 2020-04-19 09:05:00, skaitė 968, komentavo 5
Nuotr. prezidentas.lt
p-Rrezidento Gitano Nausėdos per balandžio 13 –19 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik p-Rezidentūros portalo pRezidentas.lt duomenimis.
Balandžio 14 d. G. Nausėda priėmė Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Dariaus Jauniškio priesaiką – paskyrė antrai penkerių metų kadencijai. Pasak šalies vadovo, pirmosios D. Jauniškio kadencijos veiklos rezultatai padarė gerą įspūdį tiek jam pačiam, tiek Lietuvos visuomenei.
Taip pat balandžio 14 d. G. Nausėda vadovaudamasis Konstitucija grąžino Seimui pakartotinai svarstyti 2020 m. balandžio 7 d. priimtus Turizmo įstatymo ir Civilinio kodekso pakeitimus.
„Verslo prisiimta rizika net ir ekstremalios situacijos metu negali būti perkeliama vien ant vartotojų pečių, taip pažeidžiant jų kaip silpnesniosios sutarties pusės interesus“, - pasakė šalies vadovas.
Taip pat balandžio 14 d. G. Nausėda su didžiausių Lietuvoje profesinių sąjungų lyderiais bei socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu aptarė darbuotojų sveikatos apsaugą ir finansinę bei socialinę padėtį kovoje su koronaviruso pandemija (COVID-19). Pasak šalies vadovo, „geresnė darbuotojų apsauga – būtina švelnesnio karantino sąlyga“.
Balandžio 15 d. G. Nausėda trečiadienį su kultūros ministru Mindaugu Kvietkausku ir kultūros organizacijų atstovėmis aptarė priemones kultūros sektoriui atsigauti po krizės.
„Krizės akivaizdoje atsigręždami į kultūrą rodome savo valstybės brandą. Kultūros ministerija žengė pirmą žingsnį ir pasiekė, kad būtų numatytas finansavimas kultūros sektoriui krizės metu, tačiau galima nuveikti kur kas daugiau“, - pasakė šalies vadovas.
Balandžio 16 d. G. Nausėda įteikė skiriamuosius raštus nuolatiniam atstovui prie NATO ambasadoriui Deividui Matulioniui. Susitikime kalbėta apie Lietuvos saugumo užtikrinimą vis sudėtingėjančioje grėsmių ir iššūkių aplinkoje, Lietuvos saugumo interesus, gynybos tikslus bei jų įgyvendinimo priemones Rusiją.
Taip pat balandžio 16 d. G. Nausėda pranešė, kad „po pandemijos galime būti stipresni ir konkurencingesni“. Apie tai šalies vadovas informavo susitikime su
su verslo asociacijų vadovais bei laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einančiu Žygimantu Vaičiūnu, kur aptarė priemonių, švelninančių koronaviruso ligos (COVID-19) pasekmes ekonomikai, efektyvumą ir galimybes jas tobulinti.
Balandžio 17 d. G. Nausėda lankėsi Vilniuje veikiančioje aukštųjų technologijų įmonės „Teltonika“ gamykloje, kur susipažino su priemonėmis, skirtomis darbo saugai koronaviruso pandemijos (COVID-19) sąlygomis užtikrinti. Šalies vadovas atskleidė, kad „atsakingos įmonės pačios kuria darbuotojų saugos standartą“.
Taip pat balandžio 17 d. G. Nausėda penktadienį pasirašė dekretą, kuriuo grąžina Seimui pakartotinai svarstyti balandžio 7 d. priimtus Civilinės saugos, Nepaprastosios padėties įstatymo ir Vartotojų teisių apsaugos įstatymų pakeitimus, kuriais numatyta galimybė valstybės valdžios institucijų sprendimais nustatyti tam tikrų prekių ar paslaugų pardavimo ar tiekimo apribojimus, įskaitant ir maksimalias prekių ar paslaugų kainas.
„Grąžindamas Seimui įstatymų paketą tobulinti, teikiu pasiūlymą įpareigoti Vyriausybę iškilus poreikiui efektyviai spręsti staiga išaugusių kainų problemą ne neveiksmingais draudimais, o prekių prieinamumo ir pasiūlos didinimo priemonėmis“, - savo sprendimą išaiškino šalies vadovas.