Autorius: Vladimiras Matvejevas Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2018-11-24 12:49:35, skaitė 422, komentavo 1
Nepritariantys Lietuvos valdžios veiksmams pradėjo kalbėti apie prastą Lietuvos kariuomenės kovinį pasirengimą didėjančiai "grėsmei iš Rytų" atremti. Atsakydama į tai, Gynybos ministerija pateikė pavyzdžių apie orlaivių gedimus kitose šalyse, o tai netiesiogiai atskleidė kai kurias paslaptis apie Šiaurės Atlanto aljanso kovinį pasirengimą.
Lietuvos gynybos ministerijos jau ilgą laiką nedrebino skandalai. Paskutinis, garsiausias, buvo susijęs su banaliu biudžeto lėšų švaistymu – "auksinių šaukštų ir šakučių" pirkimu. Skandalas, kuris prasidėjo prieš 2016 metų Seimo rinkimus, brangiai kainavo tuo metu prie valdžios vairo stovėjusiems socialdemokratams. Jie patyrė triuškinamą pralaimėjimą, po kurio negali atsigauti iki šiol. Šiandien už viską atsakingi valdantieji "valstiečiai" – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.
Lietuvos kariuomenė išdidžiai švenčia savo šimtmetį. Kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas praneša apie precedento neturintį sėkmingą kariuomenės apsiginklavimą ir daugiamilijoninius šarvuotų visureigių ir oro gynybos sistemų pirkimus. O karinių transporto lėktuvų "Spartan" gedimus kariuomenės vadas vadina apmaudžiu nesusipratimu. Juk visko būna.
"Britų karinių oro pajėgų lėktuvas, kuriuo 2014 metų rudenį kariuomenės vadas skrido į karinę konferenciją, sugedo ir išbuvo Lietuvoje visą dieną. Po to visą dieną Kaune stovėjo Vokietijos gynybos ministro lėktuvas, negalėjęs išskristi. 2016 metų pavasarį, kai vyko NATO generalinio sekretoriaus vadovaujamas pasitarimas, sugedo Belgijos karinių oro pajėgų lėktuvas ir visa delegacija turėjo pasilikti. Delegacija grįžo į Briuselį tuo pačiu Lietuvos kariuomenės lėktuvu "Spartan"", — sakė Žukas Lietuvos žiniasklaidai.
Tai kas gi vyksta? Pasirodo, beveik visa Šiaurės Atlanto aljanso ir NATO šalių nacionalinių kariuomenių vadovybė skraido sugedusiais lėktuvais. Ką tuomet kalbėti apie kovinius vienetus? Kaip vertinti Aljanso kovinį pasirengimą?
Tarkim, klastingoji Rusija užpuls vargšes Baltijos šalis, atskirs jas nuo didžiosios Europos, pasinaudojusi Suvalkų koridoriumi, bet niekas neatskris joms į pagalbą. Be to, ir jūra NATO fregatos sunkiai juda. Vos velkasi Norvegijos pakrantėmis.
Kad tai neįvyktų, būtina iš anksto dislokuoti tarptautinius batalionus teritorijose, besiribojančiose su Rusija, šalia Baltijos šalių sienų. Ir pageidautina, kad tai būtų nuolat. Jau ne vienerius metus apie tai šneka Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ausis išūžė iš pradžių Barakui Obamai, o dabar Donaldui Trampui.
Ir gavo atsakymą. Norite, kad jus saugotų NATO? Pamirškite apie savo vaikų švietimą ir socialines programas vargšams ir išleiskite kuo daugiau pinigų ginklams iš Amerikos pirkti. Paremkite savo tvirtais eurais vargingą amerikiečių karinę pramonę, atlaisvinkite Amerikos karinius sandėlius nuo pasenusių ginklų.
O aukščiausiems valstybės pareigūnams skraidinti pirkite naują lėktuvą. Juo skraidys prezidentas, premjeras ir vyriausiasis kariuomenės vadas. "Spartanais" tegu skraido Lietuvos kariuomenės pareigūnai ir eiliniai kariai.
"Kaip turėtų jaustis karininkų artimieji ar sąjungininkai, jei mes patys nepasitikime mūsų oro pajėgomis ir sakome, kad šie lėktuvai yra nepatikimi. Ką dabar turėčiau pasakyti savo kareiviams? Skristi šiuo lėktuvu ar ne? Ką pasakyti savo sąjungininkams, kuriems mes turime įsipareigojimų?" — dalinosi savo nerimu Žukas.
Neliūdėkite ir nesijaudinkite, vade. Paprašykite vyriausybės ir prezidento padidinti gynybos biudžetą dar pora šimtų milijonų eurų. Taip Jūs vienu šūviu nušausite du zuikius.
Visų pirma, įvykdysite JAV prezidento užduotį skirti bent du, o dar geriau – keturis procentus BVP gynybai.
Antra, nusipirksite naują lėktuvą "kaip pas Trampą". Juk tokios rimtos šalies lyderiams kaip Lietuva nesaugu skraidyti po pasaulį kariniais lėktuvais, kurie kiekvieną dieną genda.