Valdžios gynėjai pasišovė suvienyti jos "radikalius / nekonvencinius" kritikus

Autorius: Marius Jonaitis Šaltinis: https://www.facebook.com/mariu... 2015-01-21 00:57:40, skaitė 3008, komentavo 0

Valdžios gynėjai pasišovė suvienyti jos

Turbūt jau daug kas girdėjote apie tokį šmaikštų „mokslinį“ tyrimą kur gan skirtingus internetinius puslapius/portalus suplakė į santvarkai grėsmingą tinklą.

Be abejo, tyrime buvo paminėti visi geopolitiniai kontekstai, minkštosios galios bei grėsmės, įvairūs hibridiniai karai ir kiti baubai.

Savaime suprantama, į tyrimą nepateko didieji portalai, ten radikalumo (tipo) nėra.

Labiausiai tyrimo organizatoriams rūpėjo tai, jog „radikaliuose“ tinklapiuose pasitaikė kritikos prezidentės, Seimo ir vyriausybės atžvilgiu. Taip pat, jog puslapiai labiau palaikė, nei kritikavo, referendumo ir gynybos nuo skalūnų projektus. Tai tikrai labai radikalu.

Dar įdomus faktas yra tai, jog nemažai į sąrašą įtrauktų puslapių pasisako už blaivybę, gyvenimą be įvairių priklausomybių (kad ir tabako), todėl labai pralinksmina sužinojimas, kad finansavo bendrovė „Philip Morris Baltic“, JAV tabako ir cigarečių giganto padalinys Lietuvoje. Įdomu, kokiu tikslu? Ar per šalutines kompanijas bandoma formuoti nuomonę apie Lietuvos vidaus politiką?

Marginalizuoti kritikuojančius esamą režimą?

O labiausiai prajuokino, jog buvo suplakti visi į vieną krūvą, net ir tie, kurie vienas kito labai nekenčia. Mielieji, Jūs visi tam tikriems sluoksniams esate vienodai nepatogūs ir nepageidaujami. Vieniems daugiau, kitiems mažiau. Todėl siūlyčiau mažiau pjautis tarpusavyje dėl smulkmenų ir pamąstyti dėl ko atsiranda tokie tyrimai.

Pasufleruosiu, stebint paskutinių metų įvykius akivaizdu, jog spartėja kitaminčių demonizavimas ir dehumanizavimas, tad laukite ir griežtesnių sankcijų. Tam tikroms politinėms (ir verslo) grupėms reikia priešo į kurį bedus pirštu galima būtų nurašyti visas vidaus ir užsienio politikos nesėkmes. Gniuždyti bet kokį pasipriešinimą ir bandymą kontroliuoti politinių grupių veiksmus. Nurašyti kitokį požiūrį į tam tikrus dalykus kaip perdėtai radikalų ir netinkantį dabartiniam kontekstui.