Neužmirštuolės akcijos priešistorė

Autorius: Jonas Bytautas Šaltinis: https://www.facebook.com/photo... 2015-01-12 20:56:48, skaitė 3162, komentavo 0

Neužmirštuolės akcijos priešistorė

Rašau retai , nes vis dar iš seno įpročio šratinuką ir popierių pripažįstu. Todėl atleiskite jei ne viskas bus išdėstyta taip kaip tai daro profesionalūs žurnalistai. Bet negaliu tylėti.

Lietuvių Tauta turi daug nuostabių simbolių savo kritusiems Didvyriams pagerbti. Su tais simboliai krito Savanoriai ir Partizanai tai mūsų Trispalvė ir Vytis ir kiti Tautos simboliai. Ar mums dabar jau gėda juos naudoti?

Daug metų domėjausi heraldika ir ženklais ir pats turiu nedidukę kolekciją. Vakar pamačiau mūsų Jos Ekselencijos Lietuvos Prezidentės D.Grybauskaitės nuotrauką ir apstulbau.

Ji segėjo neužmirštuolės gėlę vaizduojanti ordiną.

Parašiau giminėms ir jie pasakė, kad tokius ženkliukus dalina kažkokie jaunuoliai taip pagerbdami didvyriškai kritusius Sausio 13-osios gynėjus. Nežinau kas yra tų jaunuolių vadas tik noriu paklausti ar jis pats kvailys ar taip jis nori apkvailinti ir pažeminti mūsų Prezidentę?

Ar jai kas pasakė kas tai yra per ženklas, ar jau visi protingi patarėjau svetur išvažiavo po Anglijas ir Ispanijas?

Neužmirštuolės žiedas yra plačiai žinomas masonų simbolis.

Pradžioje tai buvo „Zur Sonne“ Didžiosios ložės simbolis 1926 m Bremeno suvažiavimo metu patvirtintas. Ji naudojo visoje Vokietijoje ir jis vėliau buvo padarytas Wermacht ginklavimui aukų rinkimo simboliu 1938 m ir „Žiemos pagalbos“ kampanijoje.

Tuomet masonai kažko nepasidalino su Wermachto ir NASDAP vadovybe, jo atsisakė, bet po karo Visos Vokietijos Didžiųjų Ložių Suvažiavime jis buvo sugrąžintas ir dabar naudojamas ne tik Vokietijos bet ir viso pasaulio masonų. 

Jis reiškia pagarbą visiems, kas žuvo dėl masonų idėjų ir žinomas visame pasaulyje.

Ką dabar pasakys užsienio spauda mūsų Prezidentės nuotrauką su tokių ženkliuku pamačius? Juk tai vienas žinomiausių simbolių.

Jei taip jau akcijos jaunuoliai norėjo svetimtaučio simbolio tai nepanaudojo Britų naudojamo aguonos žiedo jei jau savo sugalvoti negalėjo. Aguona irgi yra kritusių kareivių pagarbos gėlė. Nors bijau , kad Lietuvos Prezidentei tą ženkliuką pakabino tokie kad ir sovietų ir dabar rusų Švento Georgijaus (šv. Jurgio) juostelę užkabintų, kad tik ne lietuviškai būtų.

Man gėda ,kai mūsų šalies vadovai negali suprasti kur yra provokacija. Gerai būtų sužinoti kas stovi už tų jaunuolių nugaros, kurie taip paniekino ir mūsų vadovę ir visą Lietuvių tautą. Tikiuosi mano laiškas paklius į laikraščius ir Sausio 13-ą niekas nesegės svetimo ir prastos reputacijos simbolio.

Akcijos autorius Mantas Adomėnas? 

Komentaras iš alkas:

Gerb. Jonui Bytautui atsakau į klausimą „kas tų jaunuolių vadas“.

Vakar, sausio 12 d. kaip AT gynėjas tradiciškai dalyvavau posėdyje ir gynėjų rikiuotėje Seime. Po rikiuotės su draugais išėjome prie laužų. prasidėjo koncertas, nuotaika buvo pakili.

Staiga vienu metu po minią pasklido jaunuolių būrys, kurie mandagiai, bet atkakliai siūlė tuos lipdukus. Atsisakėme ne kartą, nes paprasčiausiai mums svetimos naujai kuriamos „tradicijos“ ir jų ženklai.

Tarp tų jaunuolių „centravo“ Seimo narys Mantas Adomėnas, kuris mums pasiūlė „pasiženklinti“. Atsakiau, kad „ačiū – mes turime savus, tikrus ženklus, kitų mums nereikia“. Turėjau galvoje sausio 13 medalius, kuriais esame apdovanoti.

Seimo narys Adomėnas garsiai pareiškė: „žinau – svastikos“. Po pauzės, atsitokėjęs priėjau prie Adomėno ir viešai jį sugėdinau. Iš pažiūros supratęs, kad persistengė, jis tylėjo, atrodė kaip mokinukas, kuriam vyresni viešai numovė kelnes ir juokiasi iš jo, kad kelnės dar ir prikakotos. Bet neatmetu, kad toks Seimo „šustriakas“ suprato, kad stovi prieš lietuvį, tėvą, senelį, galų gale normalų vyrą, kuris tuoj tuoj sukals jį į asfaltą.

Toliau nesiplėsiu, kad dėl tokių suskių į tą partiją žiūrėti ramiai negaliu ir manau, kad atsakiau į jūsų klausimą.

Su pagarba.

P. S. Kai tas „suskis“ pradėjo mokintis savo „filosofijų“, aš jau saugojau AT pirmininką ir nuo sausio 13 tris mėnesius buvau gynėju, o kartu su manim buvę draugai dirbo AT gynybos štabe. O tas „filosofijos suskis“ dar ir nesusigaudo ar nenori susigaudyti masonų ir nacių heraldikoje?

Tiesa, prieš tai valandą bendravome su signataru V. Jarmolenka – kokie skirtingi tos partijos žmonės – tai neįtikėtina... arba jei būtų galėjęs ir greta buvęs mūsų draugas A. Patackas, tai jis tą suskį būtų nokautavęs ta pačią akimirką.

Tau, suski Adomėli, pavyko, kad aš domiuosi budizmu… linkėjimai nuo Dalai Lamos, suski Adomėli, tu laimės kūdikis… tarnauk tautai, išsiplauk kelnes, tapk vyru ir saugok save, nes Dievas gali ir nusisukti nuo neapykantos pilno…

Tiesa, gal geros valios tautiečiai rastų būdą pateikti šį tekstą tam asmeniui, nevengčiau atviros diskusijos nors ir iki teismų. Negalima tokių nestabdyti, negalima taip viską praleisti.

Manau oponentas supras, nes jis pats, berods, yra termino „liberastas“ autorius.

---

LDiena.lt: gerbiamas Jonas Bytautas, kaip besidomintis heraldika ir simbolių reikšmėmis pats ir atsakė į savo klausimą, kodėl Sausio 13-osios minėjimui Lietuvos politinis šūdelitis pasirinko masonišką simbolį - neužmirštuolę: 

Todėl, kad "Jis reiškia pagarbą visiems, kas žuvo dėl masonų idėjų ir žinomas visame pasaulyje."

Būtent tą apsimasoninę Lietuvos valdžiagyviai ir mini - masonų aukas, kritusias (o tiksliau - jų pačių pakištas) kovoje dėl masonų idėjų ir tikslų.

Kraujo praliejimas masonams buvo būtinas - ir tą jie padarė visur, kur tik sugebėjo išvesti į gatves už masonerijos interesus aukojamų avinų bandas: Tbilisyje, Rygoje, Vilniuje.

Kodėl kraujas buvo būtinas - tema plati, pradedant mistika bei ritualais ir baigiant minios psichologija bei masinės nuomonės formavimu. Apie tai - kitą kartą, kai Lietuvos šūdmasoniai dar labiau išsiviešins ir apsišūdins.