„Savarankiškos moterys“

Autorius: Versijos.lt Šaltinis: http://versijos.lt/savarankisk... 2015-01-11 13:26:43, skaitė 4499, komentavo 0

„Savarankiškos moterys“

Savarankiškos-moterys-700x475.jpg

Mūsų dienomis didmiesčiuose gyvuoja taip vadinamų savarankiškų moterų kategorija. Jos dirba gerai apmokamą darbą arba turi nuosavą verslą. Dažniausiai gyvena vienos, o jeigu su vyru, tai jis uždirba mažiau už žmoną. Jų gyvenimo lygis aukštesnis nei pas vidutines statistines moteris. Jos pačios sprendžia smulkias buitines problemas (remontas, reikalingų daiktų pirkimas ir panašiai).

Jos vadina save savarankiškomis, tam tikromis aplinkybėmis netgi teigia, kad vyrai jiems nebereikalingi, neretai žvelgia į vyrus ne tik atsainiai, bet ir su panieka.

Teko kai kurių iš jų atsargiai pasiteirauti – ar supranta jos, kad visas tas savarankiškumas – tai viso labo iliuzija? Kad faktiškai jis susiveda tiktai į faktą, jog jos pačios sau užsidirba pinigus. Nors netgi čia ne viskas taip paprasta – nemažai tokių moterų neturi nieko prieš, kad atsirastų vyras, atiduodantis jai savo pinigus.

Tačiau gyvenimas – tai ne vien pinigai. Ir nė viena iš jų nesupranta, netgi tokio klausimo sau neužduoda – iš kur atsirado visas tas nuostabus miesto gyvenimas, kuris joms taip patinka. Kuriame jos nardo kaip žuvys vandenyje.

Jos vaikštinėja po parduotuves ir nesusimąsto, iš kur atsirado tiek parduotuvės, tiek visi jose pardavinėjami gundantys daiktai. Jos perkasi maistą ir negalvoja apie tai, kad jį išaugino. Kas gamina jų mėgstamą šampaną. Kas sukonstravo jų automobilius. Juk ji užmokėjo už savo džipą, vadinasi, vyrai čia ne prie ko…

Jos nesusimąsto apie tai, kas pastatė jų puikius ar nelabai puikius namus. Iš kur tuose namuose atsiranda vanduo, elektra, dujos. Kur iš tų namų pradingsta jų, atsiprašant, kakalai.

Jos negalvoja, iš kur imasi benzinas. O kam apsikrauti smegenis, juk ji pati jį nusiperka degalinėje ir taškas.

Tikriausiai joms atrodo, kad visa tai – kaip oras, egzistuoja savaime.

Jos negalvoja apie tai, kodėl mūsų niekas nebombarduoja, o gatvėmis nerėplioja svetimi tankai. Jos nesusimąsto, kodėl pas mus galima pakankamai saugiai vaikščioti gatvėmis – tikimybė, kad būsi apiplėšta ar užmušta yra pakankamai menkutė.

Bet vieną dalyką jos žino tvirtai – jos savarankiškos. Jos visko pasiekė pačios, o vyrai… Vyrai, tai šiaip… Purvas iš po panagių…

Neseniai vienai tokiai uždaviau klausimą: ką tu darysi, jei tavo bute pradings šviesa, vanduo ir kanalizacija?

- Eisiu pas komunalininkus.

- Komunalinėje tarnyboje tau pasakys „pas mus vyrai streikuoja, atsisako dirbti“. Tavo veiksmai?

- Susirasiu ką nors, užmokėsiu ir jis man viską padarys.

Taip taip, jums nepasigirdo.

Ir juk nepasakysi, kad visos jos yra bukagalvės vištos. Pas daugumą – aukštasis išsilavinimas, pas kai kurias netgi ne vienas. Ir štai toks jovalas galvelėse.

Gal vertėtų vyrams surengti nacionalinį streiką? Sustabdyti konvejerius, užsukti dujotiekius, atjungti generatorius?

Kas atsitiks, kai visi vyrai neišeis į savo darbo vietas? Apocalypse now?

(с) homo simplex

www