Ukraina – nuo užsienio karo samdinių, iki vyriausybės samdinių. A. Ambromavičius – pirmasis Lietuvis Ukrainos fašistinėje vyriausybėje

Autorius: Ramūnas Alaunis Šaltinis: http://alaunis.lt/ukraina-nuo-... 2014-12-09 08:28:34, skaitė 4303, komentavo 0

Ukraina – nuo užsienio karo samdinių, iki vyriausybės samdinių. A. Ambromavičius – pirmasis Lietuvis Ukrainos fašistinėje vyriausybėje

Naujoje Ukrainos vyriausybėje trys JAV, Lietuvos ir Gruzijos piliečiai gavo postus naujoje Kijevo režimo vyriausybėje o kartu ir Ukrainos pilietybę. Visi trys asmenys atstovauja grynai užsienio interesus, ypač, kas liečia Tarptautinį Valiutos Fondą, Pasaulio Banką ir NATO.

Nėra jokių abejonių, kad šie užsienio piliečiai įtaisyti į Ukrainos vyriausybę dėka JAV/ES į valdžią atvesto naujojo Ukrainos prezidentoPoroshenkos paskelbtų dekretų, kurių dėka jie staiga tapo “Ukrainiečiais”, sieks užsienio interesų.

Jų paskyrimas daug ką pasako apie šalis iš kurių jie yra kilę.

Ukrainos finansų ministre paskirta Amerikoje Ukrainiečių emigrantų šeimoje gimusi ir JAV pilietybę turinti Natalia Jaresko (Наталія Енн Яресько).

Natalia Yaresko dirbo JAV Valstybės departamente Vašingtone, kur užėmė keletą su ekonomiką susijusių pozicijų. Po to, koordinavo Valstybės departamento, Komercijos departamento, Iždo, JAV Prekybos departmento atstovo ir Užsienio Privačių Investicijų Korporacijos (Investment Corporation – OPIC) veiklą jų ekonominiuose santykiuose su Tarybų Sąjunga ir jos teisių perėmėjos. Savo darbe ji bendravo su su Tarptautinio Valiutos Fondo (TVF), Pasaulio Banku (PB) ir Europos Rekonstrukcijos ir Plėtros Banku (ERPB).

Vėliau 1992-1995 metais ji buvo pirmoji JAV ambasados Ukrainoje Ekonomikos skyriaus vadovė atsakinga už JAV – Ukrainos ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą. Nuo 1995 gyvena ir dirba Ukrainoje. 2003 metais ji buvo apdovanota Ukrainos „Princesės Olgos“ odinu už savo indėlį į Ukrainos ekonomiką, kuri dabar yra merdėjanti.

Nuo 2005ir 2010 mJareskobuvo Ukrainos prezidentoViktoroJuščenkos (taip pat JAV piliečio)Užsienio InvestuotojųPatariamosios Tarybosnarė.

Kaip žinoma, JAV Valstijų departamento įtaka Maidano smurtiniuose protestuose Kijeve nuverčiant prezidentą Janukovičių buvo viena iš pagrindinių.

2004 „Oranžinės revoliucijos“ metu Jaresko pritarė pro-Vakarietiškam sukilimui. Netrukus ji pradėjo eiti pareigas tuometinio prezidento Viktoro Juschenkos Užsienio investuotojų patarėjų taryboje.

“Daugeliu atvejų, tai buvo ‘Oranžinė revoliucija’, kuri atvėrė šalį investuotojams anksčiau nežinojusiems šios rinkos. Pinigai iš šio fondo buvo investuoti per dvejus metus”, 2008 metais duodama interviu sakė Jeresko įkūrusi ir vadovaujanti bevdrovės “Horizont Capital” investiciniam fondui..

Ukrainos Ekonomikos ir prekybos ministru paskirtas Lietuvos pilietis Aivaras Abromavičius, kuriam Ukrainos p-rezidentas Porošenka suteikė ir Ukrainos pilietybę.

A. Abromavičius gimė Vilnije. Jis yra Švedijos (turto ir vertybinių popierių) investicijų valdymo bendrovės „East Capital“ partneris ir fondų valdytojas. Ukrainos finansų ministras A. Abromavičius tarptautiniame Konkordijos universitete Estijoje yra įgijęs tarptautinio verslo bakalauro laipsnį. Šio Estijos tarptautinio Konkordijos universiteto studentų studijas remia “Atviros Estijos Fondas” įkurtas ir finansuojamas JAV milijardieriaus G. Soroso. Tas pats G. Sorosas finansavo ir 2014 metų Ukrainos valstybinį persversmą.

Nuo 2002 metų bendrovėje dirbantis A. Abromavičius iki jo paskyrimo vadovavo bendrovės „East Capital“ padaliniui Kijeve. Tai viena iš pagrindinių investicinių bendrovių Ukrainoje, kuri 2012 metais investavo beveik 100 mln. JAV dolerių.

Abromavičius save apibūdina, kaip Ukrainos patriotu ir įsipareigojo imtis „radikalių priemonių“ gelbėjant žlungančia Ukrainos ekonomiką.

Ukrainos Ekonomikos ir prekybos ministru paskirtas lietuvis verslininkas Aivaras Abromavičius sako, kad bus siekiama skatinti Ukrainos verslą išnaudoti laisvos prekybos sutarties su Europos Sąjunga (ES) galimybes. Tarp pagrindinių savo uždavinių A.Abromavičius įvardijo naštos verslo vystymui mažinimą bei valstybės valdomų įmonių reformą.

„Visų pirma – dereguliacija. Yra didžiulis kiekis dokumentų, didžiulis kiekis visokių agentūrų, kurias reikia panaikinti, uždaryti, sujungti… Antras tikslas, tai valstybinių įmonių valdymo reforma. Čia aš labai stipriai naudosiu ir Lietuvos patirtį, didinant skaidrumą tiek stebėtojų tarybose, normaliai audituojant visas įmones“.

Tai reiškia, kad naujasis Ukrainos Ekonomikos ministras A. Abromavičius vykdys TVF ir Pasaulio Banko primestą Struktūrinio Pertvarkymo programą, kuri buvo įgyvendinta Lietuvoje po 1990-ųjųir kuri stichiškai griovė visą Lietuvos ekonomiką.

Ukrainos Sveikatos ministru buvo paskirtas Gruzijos pilietis Aleksandras Kvitašvilis.

2008 – 2010 metais Kvitashvilis dirbo sveikatos ministru Gruzijoje valdant tuometiniam prezidentui M. Saakashviliui. Jis turi Tbilisio valstybinio universiteto istorijos bakalauro laipsnį ir valstybės tarnybos magistro laipsnį įgytą Roberto F. Wagnerio auštojoje mokykloje. 1993 metais jis grįžo į Gruziją ir dirbo Jungtinių Tautų Vystymo Programoje. 2010 – 2013 Kvitashvilis dirbo dirbo Tbilisio valstybinio universiteto rektoriumi. Kvitashvilis žadėjo kovoti su korupcija sveikatos apsaugos srityje.

Nors Kvitashviliui buvo sutekta Ukrainos pilietybės, kuris nekalba Ukrainietiškai, jis atiduoda „didelę pagarbą Ukrainai ir jos žmonėms“.

Visi trys užsieniečiai gavo Ukrainietišką pilietybę likus valandai iki balsavimo radoje.…Tačiau ne visi Ukrainos rados nariai buvo patenkinti užsieniečių skyrimu Ukrainos vyriausybėje. Kai daugelis rados narių balsavo už rezoliuciją paskirti užsieniečius parlamentinėse komisijose, radoje kilo muštynės.

Tarptautinio Valiutos Fondo interesai Ukrainoje

Taigi, galima daug įskaityti tarp eilučių, kas liečia Jaresko ir Abromavičiaus paskyrimus. Ukraina turės grįžti prie TVF, kad gautų sekančią 17 mlrd. JAV dolerių paskolą, kurioje “naujieji Ukrainiečiai” atliks didelį vaidmenį skirstant šiuos kreditus. Ekonomikos ir Prekybos ministerija, kuriai pradėjo vadovauti A. Abromavičius yra viena svarbiausių Ukrainos vyriausybėje. Infrastruktūros ministerija kuruoja visus svarbiausius ne tik statybų ir kelių tiesimo, bet ir energetinės infrastruktūros klausimus.

Vienoje pusėje turint buvusią valstybės departamento pareigūnę Jaresko ir tarptautinio turto ir investicijų vadybininką Abromavičių neabejotinai Ukrainos žmonių interesai bus pastatyti į pavojų per šių ministrų priimamus susitarimus. Vienas jų gali turėti labai skirtingą ribų rikinį, kai reikės įgyvendinti ekonomines reformų sąlygas, o kitas gali nepakankamai įvertinti savo “naujos” tautos turtų, kad jais neloštų.

Tikėtina, kad šie du „naujieji Ukrainiečiai“ išpardavinės Ukrainą kur kas baisiau, nei prieš tai darė vietiniai oligarchai ir Ukrainos žmonės gali net nežinoti nuo ko jie nukentėjo.

Ukrainos pilietybė ir užsienio samdiniams

Poroshenko ne tik į Ukrainos vyriausybę paskyrė užsieniečius sutekdamas jiems Ukrainos pilietybę, tačiau Poroshenko pažadėjo suteikti pilietybę ir tiems užsienio piliečiams, kurie kovojo Kijevo režimo gretose. Tai reiškia, kad Ukrainos vyriausybė galės atsivežti samdinių net ir iš kokių Afrikos karo niuniokotų šalių ar Sirijos teroristų, kurie jau spėjo įrodyti savo žiaurumą ankstesniuose konfliktuose ir liko nenubausti.

Tai gali padaryti konfliktus dar žiauresniais, juos papildys daugybe užsienio kovotojų ir vyriausybės narių. Taip internacionalizuotas karas grečiau pavirs į dar didesnį geopolitinį žaidimą.

Karas paprastai gimdo daugiau karo. Tačiau, kaip matyti, Poroshenka tiesiog nesupranta dalijamų Ukrainietiškų pilietybių užsienio kovotojams ir vyriausybės nariams pasekmių.

Ukraina vis labiau tampa JAV valdoma kolonija, kokia jau tapo Lietuva.