Valdžia eilinį kartą melavo: dujos brangs

Autorius: LTnacionalistas Šaltinis: http://ltnacionalistas.wordpre... 2014-11-10 11:15:56, skaitė 5731, komentavo 0

Valdžia eilinį kartą melavo: dujos brangs

Dar prieš savaitgalį sisteminėje žiniasklaidoje pasirodė daugumai lietuvių aktuali naujiena: pranešama, kad 2015-aisiais metais dujų kainos dramatiškaikils „iki neregėtų aukštumų“.

Pagal „Eltą“, „Rugsėjį į Lietuvos gamtinių dujų tiekimo rinką tiekiamų gamtinių dujų vidutinė svertinė importo kaina buvo 1175 litai už tūkst.kub. metrų.“

Tuo tarpu „Lietuvos žinios“ pabrėžia, kad „gamtinių dujų prognozuojamų kainų vidurkis 2015 metais didėja iki 1558 litų už tūkst.kub. metrų.“

Visa tai, be abejo, yra tiesiogiai susiję su atsisakymu nuo rusiškų dujų pirkimo bei Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statyba; jau ir gerokai anksčiau mes ne kartą sakėme, jog ši valdančiųjų avantiūra, galime sakyti, ir afera, ne tik nepapigins, bet tiktai pabrangins dujų kainas, o tai, savo ruožtu, tik pablogins milžiniškos Lietuvos piliečių dalies gyvenimą (šiuo klausimu skaitykite straipsnius „Po antirusiškos isterijos fasadu – nešvarūs „elito“ darbeliai“ bei „Brangstantis vanduo arba šiek tiek apie energetiką ir kapitalizmo tikrovę“).

Sakome: „nepapigins, bet tiktai pabrangins“ – tikrai – ir juk būtent taip gaunasi, kaip pagaliau pripažįsta netgi tokie sisteminiai ruporai kaip „Delfis“; bet kam netgi gali kilti tokios naivios (o gal melagingos?) mintys, kad, girdi, SGD terminalas ir dujų pirkimo iš Rusijos atsisakymas atpigintų dujų kainas?

Turintiems silpnesnę atmintį priminsime: ilgą laiką tiek „poziciniai“ Butkevičiaus Socialdemokratai, tiek ir „opoziciniai“ Konservatoriai, su ponu Andriumi Kubiliumi priešakyje, gana ilgą laiką kalbėjo apie tai, kaip, esą, SGD terminalas ir dujų importas iš egzotiškiausių pasaulio kampų ne tik užtikrins Lietuvai „energetinę nepriklausomybę“, bet ir atpigins dujų kainas Lietuvos gyventojams (beje, kai dėl „energetinės nepriklausomybės“, tai negalime nepridurti, jog vien ši frazė iš sisteminių partijų veikėjų lūpų kalba itin ciniškai, kuomet turime omeny, jog būtent „valstybininkai“ per pastaruosius 20 metų sugriovė Lietuvos pramonę ir energetinę nepriklausomybę, pribaigdami ją su Ignalinos atominės elektrinės uždarymu, o ir pats SGD terminalas tekeičia buvusią santykinę ekonominę priklausomybę nuo Rusijos absoliučia priklausomybe nuo Vakarų, kurių kolonija mes faktiškai ir esame).

Dar 2012-ųjų sausį A. Kubilius  pareiškė, kad SGD terminalo projektas „dujas atpigins 30%“ („Kubilius: SGD projektas dujas atpigins iki 30 proc.“), bet kaip praėjus gerokai daugiau negu dvejiems metams, šie Kubiliaus pažadai, gal kas juos vadintų „prognozėmis“, visiškai nepasitvirtina; viskas netgi atvirkščiai: dujos tiktai brangs.

Tai buvo eilinis valdančiųjų melas.

1510028_1495506154052988_388867100986680543_n

SGD terminalo projektas ne tik patenkina „mūsų“ valdžios šeimininkų Briuselyje bei Vašingtone užgaidas, bet dar ir suteikia progą valdantiesiems korupcionieriams į savas kišenes praplauti nemenkas pinigų sumas; tai iš esmės yra afera.

Ir afera tai vadiname tikrai ne be pagrindo: čia turėtume nepamiršti fakto, kad dar 2013-ųjų vasarą buvo atskleista, jog už tuos pinigus, kurie bus mokami dėl dujų gabenimui skirto laivo nuomos (500 tūkst. Lt, t. y. 0,5 milijono Lt per dieną), būtų buvę galima ne išsinuomoti, bet įsigyti netgi du savus laivus šiam tikslui, tačiau valdžia kažkodėl vis dėlto nusprendė nieko nepirkti, bet nuomuotis laivą, kurio kaina, kaip matome, yra absurdiška.

Tokie dalykai tegali būti paaiškinami arba  visišku kvailumu – kuo derėtų abejoti – arba sąmoningu korupciniu veikimu, siekiant pasipelnyti visuomenės sąskaita.

Tokie, mieli tautiečiai ir skaitytojai, yra faktai: dujos nepigs, bet tik brangs, o SGD terminalas yra toli gražu ne kažkoks tai visuomenei naudingas projektas, o afera.

Ne Lietuvos ir ne darbo žmonių, bet užsienio imperialistų ir vietinių Lietuvos buržujų interesus ginančios partijos daug žadėjo, tačiau eilinį kartą nieko netesėjo, o už šiuos netesėtus pažadus jungą temps ir prakaitą lies tikrai ne šitokių politikierių „auksinis jaunimas“, bet pati dirbančioji lietuvių tauta.

Tai, kad vien už šitokių nepatogių tiesų viešą išdėstymą bet kuris pilietis esamu metu gali susilaukti – ir dažniausiai sulaukia – Sistemos klapčiukų pasmerkimo bei kone visuotinio stigmatizavimo, tik parodo, kad šie faktai yra valdantiesiems oligarchams ir jų politiniams statytiniams itin nepatogi tiesa.

Tiesa, kurią turime skleisti ir parodyti savo tautiečiams, jog „patriotų“ fasadu prisidengę politikieriai yra tikrų tikriausi anti-patriotai ir kenkėjai absoliučios lietuvių tautos daugumos atžvilgiu.