Vatikanas — ne autoritetas: Lietuvoje kardinolui-pedofilui paliktas garbės vardas

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2020-12-17 22:56:00, skaitė 777, komentavo 3

Vatikanas — ne autoritetas: Lietuvoje kardinolui-pedofilui paliktas garbės vardas

Nepaisant Šventojo Sosto sprendimo, procedūra negali būti inicijuota dėl "teisinių dokumentų trūkumo"

VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Lietuvos socialdemokratas, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys Robertas Duchnevičius pasipiktino Komisijos atsakymu dėl garbės piliečio vardo suteikimo lenkų kardinolui Henrikui Romanui Gulbinovičiui.

Lietuvoje dvasininkui buvo suteiktas Vilniaus krašto garbės piliečio vardas, jo vardu pavadintos kelios gatvės. Anksčiau Šventasis Sostas pripažino jį kaltu dėl daugybės rimtų kaltinimų, įskaitant priekabiavimą ir pedofilų kunigų slėpimą.

Prie savo įrašo Facebook paskyroje Duchnevičius pridėjo nufotografuotą dokumentą, kuris buvo atsiųstas iš komisijos atsakant į prašymą dėl galimo Vilniaus krašto garbės gyventojo vardo atėmimo iš kardinolo.

Dokumente sakoma, kad komisija neturi jokių procesinių dokumentų, kuriais remdamasi ji galėtų pateikti merijai sprendimą atimti iš Gulbinovičiaus šį titulą. Laiške taip pat pažymima, kad būtų "skubotai" pasikliauta informacija, kuri šiandien yra viešai prieinama.

"Neturint teisinių argumentų, netikslinga būtų pradėti Garbės piliečio vardo atėmimo procedūrą, remiantis žiniasklaidoje ir viešojoje erdvėje pateikiama ir eskaluojama informacija", — sakoma dokumente.

Duchnevičius pabrėžė, kad komisijos sprendimas neturi įtakos jo frakcijos pozicijai.

"Mūsų frakcijos nuomonė nesikeičia. Šventojo Sosto sprendimą laikome svariu pagrindu. Seksualiniai nusikaltimai, ypač prieš vaikus, yra netoleruotini. Juos įvykdę asmenys, nepaisant per savo gyvenimą visuomenei padarytų reikšmingų darbų, neturėtų būti įamžinami ir rodomi, kaip pavyzdys kitiems", — parašė jis.

Lapkričio pradžioje Gulbinovičiui buvo uždrausta dalyvauti bet kokiose viešose pamaldose, nešioti vyskupų skiriamuosius ženklus ir būti palaidotam Vroclavo katedroje. Be to, jis buvo įpareigotas sumokėti kompensaciją Šv. Juozapo fondui, įsteigtam bažnyčios veiklai seksualinio smurto aukų labui paremti. Tačiau lapkričio 16 dieną kardinolas mirė.

Ekspertas Aleksejus Iljaševičius pažymėjo, kad savivaldybės valdžia neskuba iš Gulbinovičiaus atimti Vilniaus krašto garbės piliečio vardo. Pasak jo, Lenkijos kardinolas gali pavirsti Lietuvai nauju Jonu Noreika, kuris šalyje laikomas "nacionaliniu didvyriu", nors jis yra nacių bendrininkas ir šalies žydų bendruomenės naikinimo dalyvis po Antrojo pasaulinio karo pradžios.