VU fizikos magistras: 5G pagrįsti įtarimai ir ne tokia fantastiška ateitis

Autorius: Tomas Bikelis Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2020-05-06 10:45:00, skaitė 276, komentavo 10

VU fizikos magistras: 5G pagrįsti įtarimai ir ne tokia fantastiška ateitis

Jei 5G entuziastai bando pagrįsti 5G saugumą ir reikalingumą meluodami, nutylėdami ir visiškai nusišnekėdami - su 5G kažkas išties yra ne taip.

Tomas Bikelis, VU fizikos magistras

„V. Grimaila pabrėžia, kad visi diapazonai komunikacijų istorijoje yra naudojami ir jau buvo naudoti – tai nėra visiškai naujo dažnio diapazonai, kurių veikimas būtų nepažįstamas."

Nutylima tokia "smulkmena", kad būtent 5G diegimui elektromagnetinės spinduliuotės higienos normos buvo pakeltos net 10 (!) kartų: Ir, ne visiškai negalima teigti, neva tai tokio intensyvumo ir dažnio elektromagnetinių bangų veikimas yra pažįstamas - mokslininkai teigia, kad tokių tyrimų yra atlikta nepakankamai, o jų rezultatai - prieštaringi. Todėl protingesnėse, atsakingesnėse ir demokratiškesnėse šalyse 5G diegimas yra sustabdytas, kol tokie tyrimai bus atlikti.

„5G – technologijų paslaugų grupė, kuri užims iki 20 kartų didesnę perdavimo spartą. Interneto sparta bei minimalus vėlinimas reikalingas net ir medicinai – pvz. telemedicinai. Siekiama to, kad chirurgas dirbantis Londone galėtų gyvai stebėti operaciją Vilniuje" - visiška nesąmonė ir melagiena.

5G didžiausia teorinė sparta, 10Gbit/s jau daugiau negu dešimtmetį yra praktiškai tiekiama šviesolaidžiais ir variniais kabeliais. O 5G telemedicinai yra netinkama technologija, nes visos belaidės technologijos yra pažeidžiamos radijo trukdžių ir negarantuoja savo teorinės greitaveikos. Ligoninių operacinėse, kaip taisyklė, jau yra atvestas spartus laidinis internetas. Teleoperacijos - taip pat ne naujiena.

„Ko mes galim tikėtis iš 5G – sunku net ir įsivaizduoti. Jei turėsime 5G, drąsiai galėsim kalbėti apie daiktų internetą bei savavaldžius automobilius."

Apie daiktų internetą ne tik, kad galima drąsiai kalbėti, jį galima įsidiegti jau dabar iš įprastose parduotuvėse parduodamų komponentų. Tas pats ir savavaldžiais automobiliais - jie parduodami jau dabar, ir veikia valdomi savo vidinių kompiuterių, kas yra patikimiau ir tiksliau, negu naudojant nutolusius, per 5G pasiekiamus serverius: pvz.: nuošalių miškų lomose mobilus ryšys trūkinėja ir dabar, o bet koks ryšis su nutolusiais serveriais turi vėlinimą, kuris neišvengiamas dėl riboto šviesos greičio.

„Dažniausiai girdimas nuogąstavimas, kad 5G ryšio bangų skleidžiamas dažnis yra pavojingas žmogaus sveikatai – padaugės vėžinių susirgimų ir t.t. Šias teorijas galima paneigti tik moksliniais įrodymais. O jie yra tokie, kad žmogaus organizmui yra pavojingos didesnės kaip 3Thz dažnio bangos."

Čia pirmiausia glumina, kad pro "mokslininko ir LRT redaktorių kontrolę praslydo gramatinė klaida: dažnis yra vyriškosios giminės, todėl turėjo būti rašoma ne "didesnės kaip 3Thz dažnio bangos", o "didesnIO kaip 3Thz dažnio bangos". Bet kur kas blogiau tai, kad nutylima apie žemesnio nei minėto 3THz dažnio elektromagetinės spinduliuotės vėžio sukėlimo pavojų.

Pvz.: naikintuvus su artimu 5G dažniu veikiančiais radarais pilotuojantys JAV pilotai, pasak jų pačių, nuo vėžio "krenta kaip musės" sulaukę vos 50 metų. Taip pat ir dabartinių mobiliųjų telefonų ir jų bazinių stočių spinduliuotė sukelia statistiškai reikšmingą vėžio susirgimų dažnumą eksperimentuose su žiurkėmis. Šis mokslinis tyrimas yra laisvai prieinamas internete - keista, kad KTU "mokslininkas" nesugebėjo jo susirasti rašydamas savo straipsnį.