Sausio 13 – oji: Ką minime?

Autorius: Lidžita Kolosauskaitė Šaltinis: https://lidzita.lt/sausio-13-o... 2020-01-13 10:27:00, skaitė 858, komentavo 9

Sausio 13 – oji: Ką minime?

Tauta, kuri žiūri į praeitį, bet nemato ateities, neišvengiamai ima regresuoti. Man regis, kad esame kaip tik tokia tauta – pompastiškai mininti, bet vargiai suprantanti, ką.

Tad norėčiau palinkėti ne „žinoti, kodėl esame laisvi“ (juk nė velnio jūs nežinote), o pagalvoti, ką iš tikrųjų reiškia ši data ir kiek priartėta prie tikslų, dėl kurių žmonės paaukojo gyvybes, apskritai kokie tie tikslai buvo.

Greičiausiai dauguma jau pamiršę nepriklausomos valstybės koncepciją kaip nesuderinamą su eurointegracija, o asmens laisvės idėja apskritai neatitinka griežtai reglamentuoto gyvenimo standartų. Tad kaip jūs laisvi ir nuo ko jūs laisvi? Ar tikrai gavote tai, ko buvo siekiama, o jei ne, tai kiek jums tai dar svarbu šiandien? Ar sausio 13 – oji turi kokį nors apčiuopiamą turinį be nuvalkioto šūkio ir tariamo patriotiškumo demonstracijos?

Linkiu turinio. Prasmės. Kelionės, kuri tą dieną turėjo tik prasidėti, bet, regis, ją ir pasibaigė.  Ir tikros meilės savo Tautai ir savo Tėvynei.