Marionetinė JAV-ų perversmininkų Bolivijoje vyriausybė iš karto puolė meilintis teroristinei Izraelio valstybei

Autorius: Anonimusas Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-11-30 11:08:00, skaitė 87, komentavo 1

Marionetinė JAV-ų perversmininkų Bolivijoje vyriausybė iš karto puolė meilintis teroristinei Izraelio valstybei

JAV-ų įvykdyto perversmo metu valdžią Bolivijoje užgrobusi marionetinė vyriausybė ketvirtadienį pranešė atkursianti diplomatinius santykius su Izraeliu, 2009 metais nutrauktus Bolivijos liaudies išrinkto prezidento Evo Moraleso dėl judėjų teroristinės valstybės atakų prieš taikius gyventojus ir judėjų jėgos struktūrų vykdomo nuolatinio teroro Izraelio okupuotose arabų teritorijose.

Perversmininkų paskirtoji Užsienio reikalų ministrė Karen Longaric šį pranešimą paskelbė susitikusi su užsienio žurnalistais, bet nenurodė planuojamos santykių atkūrimo datos arba kokių nors kitų detalių.

E. Moralesas lapkričio 10-ąją buvo nuverstas iš Bolivijos prezidento posto ir gelbėdamas savo gyvybė pabėgo į Meksiką, po JAV-ų sukeltų masinių riaušių, kurių pretekstu kariuomenė išvaikė protestuotojus, reikalavusius laikytis įstatymų ir palaikančius prezidentą Moralesą.

2008 metų gruodį jis nurodė apriboti santykius su Izraeliu po judėjų teroristinės valstybės smogikų reido Gazos Ruože, per kurį judėjai nužudė šimtus beginklių civilių palestiniečių. Be to, E. Moralesas oficialiai paskelbė Izraelį teroristine valstybe ir nutraukė susitarimą dėl izraeliečių bevizių kelionių į Boliviją.

„Tai buvo politinė priemonė, kurios šalutinis poveikis, pavyzdžiui, ekonomikos ir prekybos sritims, nebuvo įvertintas“, - teigė durnele prisimetanti K. Longaric ir pridūrė, kad „atkurti ryšius būtų naudinga Bolivijos turizmo sektoriui“, tarytum Bolivijoje po ką tik įvykdyto perversmo nėra svarbesnių reikalų ir problemų, kurias reikai išspręsti pirmoje eilėje.

Bolivija nuo praeito amžiaus 9-ojo dešimtmečio pripažįsta Palestinos valstybingumą.