Italijos Policija prašo suteikti informacijos apie Lietuvos vaiko teisių atimtus vaikus, kurie buvo išvežti į Italiją

Autorius: Anonimusas Šaltinis: https://poliziadistato.it/scri... 2019-07-04 12:36:12, skaitė 9721, komentavo 14

Italijos Policija prašo suteikti informacijos apie Lietuvos vaiko teisių atimtus vaikus, kurie buvo išvežti į Italiją

Italijos Policija prašo atsiliepti gyventojus, galinčius suteikti informacijos apie vaikų grobimus ir vaikų išvežimus į Italiją. Rašyti anglų kalba

Suteikti informaciją apie Lietuvos vaiko teisių atimtus vaikus

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, Hagos konvencijos dėl tarptautinio vaikų grobimo civilinių aspektų, vaiko išvežimas ar laikymas pripažįstamas neteisėtu.

LDiena.lt inf.

Italijos policija sulaikė aštuoniolika asmenų, kurie galimai klastojo įrodymus įtikinėdami vaikus, kad jų tėvai juos seksualiai išnaudoja, ir taip sukūrė šimtų tūkstančių eurų vertą įvaikinimo schemą. Tarp įtariamųjų – Bibbiano savivaldybės meras, politikai, gydytojai, psichoterapeutai, socialiniai darbuotojai.

Emilijos Redžo miesto policija įtariamuosius sulaikė po to, kai tyrimas atskleidė tariamą specialistų tinklą, kuris siekė įtikinti vaikus, kad jų tėvai juos seksualiai išnaudojo. Manoma, kad po to tinklo nariai vaikus už pinigus atiduodavo globėjų šeimoms, o tėvų vaikams siunčiamas dovanas ir laiškus slėpė sandėlyje, kurį ir aptiko policija.

Apie įtariamą piktnaudžiavimą pranešė žiniasklaida ir patvirtino policija.

„Jeigu pasitvirtins, šie kaltinimai yra bauginantys ir šokiruojantys“, – komentavo Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte.

Pranešama, kad įtariamieji galimai klastojo vaikiškus piešinius, kad šie turėtų seksualinių poteksčių, pasitelkė valandas psichoterapijos seansų ir elektrošoko terapiją tam, kad vaikams prieš bylų nagrinėjimą sukurtų netikrus seksualinės prievartos prisiminimus.

Kodiniu pavadinimu Angelai ir demonai vadinamas tyrimas atskleidė, kad „kaip nukentėjusiems nepilnamečiams taikoma gerovės sistema vaizduojamas modelis iš tikrųjų būtų nelegalus verslas, keliantis vaikams žalą“, – rašoma laikraštyje La Repubblica.

Laikraštyje Corriere della Sera teigiama, kad „Tyrėjų teigimu, suimta asmenų grupė siekė paimti vaikus iš sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių šeimų ir už pinigus juos atiduoti kitiems tėvams.“

La Repubblica  praneša, kad kai kurie iš globėjų buvo apkaltinti seksualiai išnaudoję vaikus, už kuriuos sumokėjo pinigus.

Policija nepraneša, kiek ir kokio amžiaus vaikų buvo įtraukti į galimą nusikaltimą.